Başak Burcu Erkeği Başak Burcu Kadını Özellikleri - Başak 2014 - Astroloji

Başak Burcu Erkeği Başak Burcu Kadını Özellikleri - Başak 2014 - Astroloji
Başak Burcu Erkeği Başak Burcu Kadını Özellikleri - Başak 2014 - Astroloji
Başak burcu erkeği özellikleri neler? Başak burcu kadını nelerden hoşlanır? Başak burcunu 2014 yılında neler bekliyor?

Başak burcu erkeği özellikleri neler? Başak burcu kadını nelerden hoşlanır? Başak burcunu 2014 yılında neler bekliyor?

Astroloji Danışmanı Didem Şarman'dan başak burcu için 2014 yorumu;

BAŞAK BURCU 2014

2014 boyunca fikirleriniz gelişecek, düşünce dünyanızda olgunlaşacak, yakın çevrenizde güzel bir temizlik yapacak ve yanınızda sizinle kimlerin yürümesi gerektiğine karar verecek, iletişim konusunda otoriter bir tavır benimseyecek, arkadaşların, dostların ve medyanın desteğini görecek, para konusunda çok çalışacak ve kazanan siz olacaksınız.

2014’te fikirsel olarak olgunlaşıyor, daha önceden söylemeye çekindiğiniz şeyleri bu sene kolaylıkla söyleyebilir hale geliyorsunuz. İletişim konusunda açık, dürüst, kurallı ve yargılara varan taraf olacaksınız. Özellikle yazı yazanlar, iletişim işiyle uğraşanlar için muhteşem bir yıl olmaya aday görünen 2014, yakın çevreniz, akrabalarınız ve kardeşlerinizle aranızı bir nebze açabilir. Size zararı olan herkes ve her şeye veda edeceğiniz bu yıl, etrafınızda olan insanlar konusunda son derece seçici olacaksınız. Eğitim ve öğretiminize önem vereceğiniz için, sizi daha da geliştirecek kurslara katılmanız, yeni bir eğitim sürecine girmeniz söz konusu olacaktır. İş hayatınızda güçlü bağlantılar kuracak, bu yeni bağlantılar sayesinde kariyerinizi ve yapmakta olduklarınızı daha da geliştireceksiniz. Bu sene sizin için ayrıca yolculuklarda veya gittiğiniz seyahatlerde tanışabileceğiniz veya yakın çevrenizin aracılığıyla hayatınıza girmesi muhtemel bir partner adayı da söz konusu. İlişkisi devam eden Başaklar, yılın ilk yarısında eşinizle birlikte etkinlikler, toplantılar, seminerler ve kalabalık ortamlar aracılığı ile birçok yerde bulunacak ve geleceğe yönelik keyifli planlar yapıyor olacaksınız.

8 Mart’a kadar olan dönemde kariyer gelirleriniz konusunda geçici sıkıntılar yaşayabilirsiniz. Bu süreçte arkadaş çevrenizin ve kalabalık ortamların fazla yararını hissedemeseniz de, 8 Mart-15 Temmuz 2014 aralığında yüzünüz gülecek ve gelecek açısından şanslı olacaksınız. Kendinizi tanıtıp, gösterebileceğiniz birçok ortamda bulunacak ve saygı göreceksiniz. İnsanlar bilginizi ve ışığınızı takdir ederken, siz bu süreçte hayatınızda kalıcı yeni başlangıçlar yapıyor olacaksınız. Birçok Başak bu süreçte ev ve yuva kuracak, evlenecek ve yüzü gülecek.
Yılın ikinci yarısında 15 Temmuz 2014 itibariyle, bu kez hayata dair farklı bir hoşgörü ve sevgi geliştiriyor olacaksınız. Yüreğinizi tüm insanlara ve evrene açacağınız bu süreçte, ilahi güçlerin sizin yardımınıza koştuğunu fark edeceksiniz. Ev, aile ve ilişkilerinizle ilgili bu süreçte önemli bir değişimden geçiyor olacaksınız. Ruhsal yönden gelişirken, bırakmanız gereken insanlara elveda diyerek kendi yolunuza özgür adımlarla ilerleyeceksiniz. Rüyalarınız, hisleriniz son derece gelişecek ve adeta kendi kendinizin medyumu olabileceksiniz.

Yılın ilk yedi ayında, Temmuz 2014’e kadar para kazanma konusunda daha hırslı, mücadeleci ve her fırsatı değerlendiren, asla boş oturmayan bir yapıda olacaksınız. Siz bu kadar hırslı ve istekliyken, evren size birbirinden farklı para kazanma kapıları açıyor olacak. Bu süreçte aynı zamanda bireysel yeteneklerinizi geliştirecek ve seyahatler aracılığı ile kurduğunuz bağlantılarla da para kazanabileceksiniz. Bu yedi aylık süreçte Mart-Nisan ve Mayıs aylarında para konusunda beklediğiniz şeyler hemen karşılanmayabilir ve zamana yayılabilir. Bu üç aylık dönemde yüklü borçların altına girmemenizi kesinlikle tavsiye ederim.

15 Nisan’da maddi kaynaklarınızı ve 29 Nisan’da eğitim öğretim, hukuksal meseleler, davalar, yabancı ülkelere seyahatler alanlarınızı harekete geçirecek Ay ve Güneş Tutulmaları meydana gelecek. Etkilerini Nisan ayına yayacak bu tutulmalar esnasında, özellikle 15 Nisan Ay Tutulması daha kaotik bir etki sunacak ve sizi maddi kaynaklarınız ile test edecek. Bu noktada Mart-Nisan ve Mayıs ayları içerisinde iyi bir maddi bütçe planı yapmanız, dengeli harcamalarda olmanız oldukça işinize yarayacak. Beklemediğiniz eskiye ait bir borç, sigorta, vergi, nafaka ve miraslarla ilgili paralarda sorunlar gündeme gelebilme ihtimali yüksektir. Ayrıca Nisan ayı sizin için ölüm ve yaşam döngüsü üzerine düşüneceğiniz, ölümün de yaşam kadar normal bir olay olduğunu yeniden düşüneceğiniz bir ay olmaya aday görünüyor.

29 Nisan’daki Güneş Tutulması ise yılın geri kalan kısmında size seyahatlerin ve yer değişikliklerinin yolunu açacak. Yurtdışı seyahatlere çıkacak, eğitim öğretim konusunda kendinizi daha da geliştirmek isteyeceksiniz. Kişisel gelişim işiyle uğraşanlar için Nisan ayı karışık bir ay olsa da, yılın geri kalan kısmında hem eğitim ve seminerler yönünden şanslı olacak hem de kendiniz psikolog, danışman, öğretmen ve astrologlardan destek alacaksınız. Bu noktada geçmişten beri süregelen davalarla ilgili Nisan ayı kritik bir ay gibi görünmekte. Hemen Nisan ayı için sonuç alamasanız da, 2014’te geçmişten gelen davalarda başarı elde edeceksiniz. Yeni dava açmaya hazırlananlar, davalarınız Nisan ayında çözümlenmeyebilir, senenin ikinci yarısını beklemelisiniz.

Merkür Rx Tarihleri

7-28 Şubat 2014 Merkür Balık burcunda Retro
6 Haziran-1 Temmuz Merkür Yengeç’te Başlayarak İkizler burcunda Retro
5-26 Ekim 2014 Merkür Terazi Burcunda Retro

BAŞAK BURCU'NUN GENEL ÖZELLİKLERİ

Yönetici Gezegeni: Merkür

Anahtar Kelime: Düşünüyorum

Nasıl Davranır?

Detaylara iner, bir konunun en ufak ayrıntısını bile düşünür, hesaplar.
Kararsız insanlara dayanamaz, her şey planlı programlı ve nasılsa öyle olmalıdır.
Uzun süre soğuk ve mesafeli durur. Eğer zekanıza hayran kalırsa sizinle iletişime geçer.
Her şey hakkında fikri vardır, zeki ve iyi bir konuşmacıdır. İletişim yetenekleri gelişmiştir.
Yalnız vakit geçirmekten hoşlanır. Sürekli kendini tam olarak anlayacak birini özler.
Aileye ve ahlaki değerlere önem verir. Yüzeysel olan her şeyden anında soğur.
Size en iyi veya en güzel nasıl olabileceğiniz hakkında yardımlarda bulunur, fikir verir.
Çalışkan, dürüst ve görüş sahibidir. Hayatında “kesin” olan her şeye değer verir.

Olumsuz Özellikleri

Aşırı eleştirel yaklaşabilir, kolay beğenmez.
Sürekli mantıkla hareket ettiği için bütünü ve duyguları kaçırabilir, görmeyebilir.
İstediği olmadığı zamanlarda söylenme huyu vardır. Surat asabilir. Dünyanın en soğuk insanına dönüşebilir.
Kendi kendini yıpratma potansiyeli vardır. Her şeyi en ince detayına kadar düşünmek Başak insanlarını fiziksel ve psikolojik olarak yorar.
Kompleks sahibidir. Ya mükemmel başarıyı yakalayacak ya da yerin dibinde olduğunu düşünecektir.
Kendisine bir şey öğretmeye çalışan insanlardan nefret eder.

Başak Burcu İlişkilerde Nasıldır ?

Aşırı seçicidir, kolaylıkla beğenmez. Bu yüzden birçok Başak ya geç yaşlarda evlenir veya hiç evlenmez. Karşısındaki kişinin hem duygusal ve hisleri yoğun hem de sorumluluk sahibi, ne istediğini bilen biri olmasını ister. Mükemmellik arar, mümkün olanın en iyisini ister. Dakik olunmasını, verilen sözlerin tutulmasını ve kendisine değer verilmesini ister. Yüzeysel bir ilişki kurmayacak, ciddi ilişkileri tercih edecektir. Bir ilişki başlarken seçimi Başak yapar, kafasında planlar, düşünür ve eğer sizi beğenirse zaten size yakınlaşır. Başak, hayran olacağı birini arar.

BAŞAK BURCU KADINI

Başak kadınları ince düşünceli, zarif ve kibar insanlardır. Karşısındaki insanın da aynı şekilde kibar, düşünceli ve naif olmasını arzu ederler. Zekâ onlar için önemlidir ve ilişkilerinde çalışkanlığa, titizliğe ve dakikliğe önem verirler. Özenli giyinmeniz, bakımlı olmanız ve entelektüel özelliklerinizin gelişmiş olması onu öncelikli olarak cezbedecektir.

Birçok başak kadını geç yaşta evlenir veya hiç evlenmez. İlişkilerinde son derece seçici ve dikkatlidir. Sadece olsun diye bir ilişkiyi asla kurmaz ve hayallerinde yarattığı muhteşem erkeği ömür boyunca bekleyebilir. Bu bekleyiş sırasında birçok hayal yaratır. Bu hayallerin içinde karşısına çıkacak olan kişinin zeki, anlayışlı, iletişim gücü yüksek, hayallere ve rüyalara değer veren, sanatsal yetenekleri gelişmiş, aynı zamanda da çok çalışkan ve dürüst olmasını isterler. Bir başak kadını sizinle ilişki kurmadan önce sizi tüm detaylarıyla araştırır ve gerçekten ideal bir partner olacağınıza inandığı zaman sizinle iletişim kurmaya başlar. Yani sizin onu seçme durumunuz yok denecek kadar azdır. Bir ilişkiye başlayacaksa sizi o seçer ve sizinle görüşmesi bile, size değer verdiği anlamına gelir. Siz onun sizi henüz tanımadığını düşündüğünüz anda bile, o sizinle ilgili tüm bilgilere ulaşmış ve sizi genel hatlarıyla yeterince tanımıştır. Bu yüzden ona kendinizi açıkça ve doğrudan ifade edin, yanıltıcı cümleler kullanmayın.

Başak tek eşlidir ve aranızda çok büyük bir problem olmadığı sürece sizi aldatmayacak, terk etmeyecektir. Duygularını içinde yaşayıp, zaman zaman belli etmekte zorlansa da, bir süre sonra kıskanç, sahiplenici ve bağlılık duyan bir kadın haline gelecektir. Siniri ancak karşısındaki insan onu aptal yerine koymaya çalışırsa ortaya çıkar ve yatışması da uzun zaman alır. Çiçeklerden, sade ve klasik hediyelerden çok hoşlanır ve partnerinin onun üzerine düşmesini bekler. Onun kalbini kazanmak istiyorsanız hayallerine, rüyalarına ve hedeflerine değer verin ve destekleyin. Zaman zaman gelişen yoğun iş temposunda onu rahat bırakın ve işine saygı duyduğunuzu gösterin. Bir konu hakkında konuşurken yüzeysel anlatmak yerine, tüm detaylarıyla açıkça paylaşmayı tercih edin ve hiçbir ayrıntıyı saklamayın. Bunları yaptığınızda size olan bağlılığı artacak ve size sonsuz saygı duyacaktır.

Başak kadını hayatınızı kolaylaştıran bir kadındır ve hem iyi bir eş hem de çocuklarına son derece bağlı bir annedir. Yazarlık, eleştirmenlik, öğretmenlik, devlet memurluğu, kurumlarla ilgili işlerde çok başarılı olur.

BAŞAK BURCU ERKEĞİ

Titiz, detaycı ve kurallıdır. Aşk konusunda son derece seçicidir ve aşık olmadan uzun süre vasat ilişkilerle kendini oyalayabilir. Onun amacı ideal aşkı bulmak ve hayallerinin kadınına ulaşmaktır. Her sonlanan ilişkide büyük hayal kırıklıkları yaşasa da bunu dışarıya göstermez ve sanki hiçbir şey yokmuş gibi hayallerinin kadınını aramaya devam eder. Bu yüzden birçok Başak erkeği geç evlilik yapar. Söylenen, şikayet eden kadınlardan hoşlanmaz. Onun hayatındaki kadın sakin, sessiz, duyguları gelişmiş, rüyalarına ve hayallerine değer veren, spiritüel tarafları gelişmiş anlayışlı bir kadın olmalıdır.

Buluşma ve görüşmelerine geç kalmayı sevmez. Sizin için her zaman özenli ve bakımlı olacak, kişisel bakımına önem verecektir. Seni seviyorum sözünü çok zor söyler, çünkü bu sözün çok kıymetli olduğuna inanır ve sadece evlilik yapabileceği kadına içinden gelerek söyler. Uzun süre gelecek kaygısı ve kuruntularını size yansıtabilir ve her şeyden bir “eyvah ya böyle olursa” sözü çıkarabilir. Tam da bu yüzden onun hayatında olacak eş modeli, onun kaygılarını azaltan, sakinleştiren ve onun mükemmel biri olduğuna inandıracak bir kadın olmalıdır. Strateji, taktik, peşinden koşturma gibi durumlar bir Başak erkeğinin asla ilgisini çekmez ve işe de yaramaz. Zaten o da sizin peşinizden koşmayacaktır. O sadelik ve naiflikten hoşlanan bir erkektir. Bir insanı kolay kolay beğenmediği için sizi hayatına almışsa şanslısınız demektir.

Sizin için en ince ayrıntıları düşünecek, daima kaliteli programlar yapacak ve sizi “daha iyi bir insan” yapabilmek için uğraşacak, bunun için zaman eleştirecek ama daima iyiliğiniz için uğraşacaktır. Başak erkeği samimidir ve karşısında istediği en temel özellik samimiyet, iyi niyet, saf bir ruh ve mükemmeleşme çabasıdır. Araştırmalar, yazarlık, yardım kuruluşları, tekstil ve hemşirelik işlerinde başarılı olur.