Koç Burcu Kadını Koç Burcu Erkeği Özellikleri - Koç 2014 - Astroloji

Koç Burcu Kadını Koç Burcu Erkeği Özellikleri - Koç 2014 - Astroloji
Koç Burcu Kadını Koç Burcu Erkeği Özellikleri - Koç 2014 - Astroloji
Koç burcu kadınının özellikleri neler? Koç burcu erkeği nelerden hoşlanır? Koç burcunu 2014 yılında neler bekliyor?

Koç burcu kadını nelerden hoşlanır? Koç burcu erkeği özellikleri neler?Koç burcunu 2014 yılında neler bekliyor?

Astroloji Danışmanı Didem Şarman'dan koç burcu için 2014 yorumu;

KOÇ BURCU 2014

2014 sizin için ikili ilişkilerinizi düzenlemek, ideal ilişkiyi oluşturmak, ev ve yerleşime dair yenilikler yapmak açısından ideal bir yıl sevgili Koç.

1 Ocak 2014’ten Temmuz 2014 sonuna kadar her zamanki yüksek enerjili ve direkt doğanızı biraz daha esnetmeyi, yumuşatmayı ve yeri gelince diplomatik davranabilmeyi öğreneceksiniz. Bu öğrenme süreci sizi özellikle ikili ilişkileriniz açısından rahatlatan bir zaman dilimi olacak, çünkü karşınızdaki insanlarla daha rahat ve uyumlu ilişkiler geliştirebileceksiniz.

Bu süreçte Mars’ın Terazi burcundan geçişi ile birlikte, ilişkilerinizde çatışmalar, agresif tavırlar ve mücadeleler görülecektir. Bu her türlü ilişki için geçerlidir; ortaklık, yakın dostluklar,  ve özel hayatınız. Bu mücadelelerin temelinde de size zarar veren ve artık katkısı olmayan her ilişkinin hayatınızdan çıkması gerekmekte. Kısaca 2014’ün ilk yedi ayında ilişkilerinizde muhteşem bir temizlik yapacak ve olması gerekenlerle yola devam edeceksiniz. Bekar olanlarınız için bu yedi ay birçok flört teklifi ve partner adayını karşınıza çıkarıyor olacak.

Herkesin burcu değişmiş!

2014 Mart-Nisan ve Mayıs aylarında eskiden çözümlenmemiş ilişkilere ait insanlar birden karşınıza gelebilir ve devam eden ilişkilerde üstü örtülmüş konular açığa çıkabilir. Bu üç aylık süreyi geleceğe hazırlık olarak değerlendirmeli ve geçmişe ait sınavlarınızı artık burada tamamlamayı tercih etmelisiniz.

2014 boyunca eşinizin, dostlarınızın ve ortaklarınızın maddi durumundaki sıkıntılar size yansıyabilir ve maddi konularda bazı sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Bu gruba özellikle nafaka, burs, prim ve miraslardan elde edilecek gelirler konusunda gecikmeler yaşanması da eklenecektir. Böyle bir durumda yapılabilecek en iyi şey, ortaklaşa gelirler ve ekstra paralar konusunda sabırlı olmak ve büyük krediler ve borçların altına girmemek olacaktır. Bu senenin size bir diğer getirisi, hayata daha farklı alanlardan bakıyor olacak olmanız. Ölüm ve ölüm ötesi hakkında düşünecek, psişik yeteneklerinizi sorgulayacak ve araştırmalara önem vereceksiniz, yani sürecin ruhsal gelişiminiz üzerinde de büyük etkisi vardır.

Senenin ilk yedi ayında ev taşımak, yer değiştirmek, eve dair değişiklikler yapmak için uygun dönemdesiniz ancak bu süreç özellikle Mart 2014 itibariyle başlıyor ve Temmuz sonuna kadar devam ediyor. Senenin ilk üç ayında bu konularla ilgili destek bulmakta zorlanabilirsiniz. Süreç sizin ruhsal gelişiminize katkı sağlamaya devam ederken, bir yuva kurmaya ve aile olmaya dair özlemeniz ikiye katlanacak ve sıcak bir aile ortamının özlemini çekeceksiniz. Ruhunuz merhametli,hoş görülü ve yargılamadan olduğu gibi sevmeyi öğreniyor. Bu da sizi yumuşak, esnek ve uyumlu bir hale getirerek ilişkileriniz açısından artı puan oluşturmaya devam edecek.

Eğer genetik bir rahatsızlığa sahipseniz, 2014ün ilk yarısı sizin için sıkıntı verebileceğinden dolayı bir an evvel kontrollerinizi yaptırıp, doktorunuzla görüşmeniz içinizin rahat olmasını sağlayacak ve tedavi sürecinizin olumlu ilerlemesini hızlandıracaktır.

2014 Temmuz ayından sonra ise senenin geri kalanında aşk duygusu sizi sarıp sarmalıyor olacak. İşte sizin zamanınız geldi sevgili Koç ! Senenin ikinci yarısı flört teklifleriniz çok olacak ve etrafınızda sizi beğenen insanları belki de sayamayacaksınız. Bu süreçte size çok mutluluk veren bir aşk ilişkisine girmeniz söz konusudur. Bu aşk geçmiş yaralarınızı sarıp sarmalayacak bir güce sahip olacak.

Senenin ikinci yarısının olumlu etkileri arasında “çıkış” yapmanız ve ışığınızı maksimum seviyede gösterebilmeniz de var. Bu etki altında sunumlarınız, gösterileriniz, sahneniz ve kendinizi göstermek istediğiniz alanlardaki şansınız ikiye katlanıyor ve belki de en yüksek performanslarınızı gösteriyor olacaksınız. İnsanlar sizi ve yeteneklerinizi daha iyi tanıyacak ve hayran kalacaklar. Bu dönemin belki de en büyük uyarısı spekülatif aşk ilişkileri ve para meselelerine karışmamanız gerektiği yönünde olacaktır.

15 Nisan’da karşıt burcunuzda gerçekleşen Ay tutulması, ilişkilerle ilgili sorunları gün yüzüne çıkararak, ilişkileriniz açısından yeni bir pencere oluşturmanızı sağlayacak. Bırakmanız gerekeni bırakacak ve devam etmeniz gerekenlerle yola devam edeceksiniz. Nisan’ın ikinci yarısı yani 15-30 Nisan aralığı ilişkilere yüzleşmeler, gerçeklerin ortaya çıkması ve çatışmaların ardından yeniden dengelemeye gitme sürecinde olacaksınız

29 Nisan’da para ve yetenekler evinizde olacak Güneş tutulması esnasında para durumunuzu yeniden düzenleyerek, alım satım, borçlar, alacak verecekler gibi konularla ilgili bir gündeme sahip olacaksınız. Birincil etkisini 15 gün önce ve sonra göstererek bu tutulma esnasında para konusunda büyük riskler almamanız ve maddi bütçe planınızı iyi dengelemeniz önem kazanacaktır.

Merkür Rx Tarihleri

7-28 Şubat 2014 Merkür Balık burcunda Retro
6 Haziran-1 Temmuz Merkür Yengeç’te Başlayarak İkizler burcunda Retro
5-26 Ekim 2014 Merkür Terazi Burcunda Retro

KOÇ BURCU'NUN GENEL ÖZELLİKLERİ

Anahtar Kelime: Önde gidiyorum

Yönetici Gezegen: Mars

Nasıl Davranır?

Risk alır, riske girer. Bağımsız ve dürüst davranır.
Yeni başlangıçlar yapmak ister.
Cesaret gösterir. Yardıma ihtiyacı olan, eğer yardım isterse anında yanında olur.
Acele ve ani karar verir, plan yapmada başarısızdır.
Bencil davranabilir. Önce ben der ve kendi isteklerini belirtir.
Başkalarını kendiliğinden düşünme konusunda yetersiz kaldığı noktalar vardır.
Tutkulu ve sabırsızdır. Açık ve direkt davranır.
Kararlarını tek başına alır ve tek başına uygulayabilir.
Birine veya bir yere uyum sağlaması zaman alır.
Çocuksu davranır, içinde daima iyi niyeti korur.
Hayatın olumsuzlukları ile karşılaştığı anda düştüğü yerden tek başına kalkmayı bilir.
Başarmaya ve birilerinin önüne geçmeye dayanılmaz bir çekim hisseder, rekabetçidir.
Kendi sınırları ve kuralları vardır.

Olumsuz Özellikleri

Her şeye tek başına koşturayım derken kendini tehlikeye atabilir.
Anlaşılması zor insanlardır.
Tek taraflı olabilir, taraf tutabilir. Politik olmayı beceremez.
Başına buyruk ve inatçıdır.
Kendi kendine zarar verebilir.
Hatalarından ders alma konusunda yetersiz davranır.
Fevri, öfkeli ve sinirli davranabilir, ancak öfkesi saman alevi gibidir.

Koç Burcu İlişkilerde Nasıldır ?

İkili ilişkilerinde açık ve dürüst davranır. Tutkuludur. Kendisine bir hedef seçer ve o hedefin peşinden koşmayı sever. Eğer kalbine girmeyi başarabilmişseniz sizi görülmemiş bir aşkla sever ve size yeniden doğmuşsunuz gibi bir his verir. Cinsellikte çekici, enerjisi yüksek ve sizi kontrol eden, yönlendiren taraftır. Güzel ve estetik olan her şey hoşuna gider. Karşısında dengeli ve adaletli insanların olmasını ister.

KOÇ BURCU KADINI

İkili ilişkilerinde görsellik, estetik ve nezakete değer verir. Sosyal ilişkiler ve maddi açıdan güçlü, sanata ve sosyal yaşama değer veren bir partnerlerle ilişki kurar. Daima yeni deneyimlere açıktır. Bu durum onun bir konuya yıllarca üzülmesini engeller ve sorunlarını kendi başına çözümleyebilir. İstediklerini elde etme konusunda sabırsızdır. Bitti demedikçe ilişkiyi bitirmek zordur, çünkü bir şekilde karşısındaki insana hitap etmeyi bilir ve onu geri döndürme becerisine sahiptir.

Koç kadını lider yaratılışlıdır ve ilişkilerde blöflere gelemez. Yalnızlık korkusu yoktur, tek başına hareket edebilir. Eğer size karşı duyguları varsa açık ve dürüst davranır ve size bunu bir şekilde belli eder. Gizli, saklı olandan ve oyunlardan hoşlanmaz. Doğrucu, dürüst ve direkt davranış şekli vardır. Aşkları gibi öfkeleri de yoğun ve şiddetli olur. Ne var ki öfkesi uzun sürmez ve bir süre sonra kızdığı konuyu unutur. Kin tutma özelliği yoktur, bağışlayıcıdır. Kendi hatalarından ders alma konusunda öğrenecek çok şeyi olan bu kadının, bireyselliği ve özgürlük anlayışı gelişmiştir, bu yüzden baskıya ve kısıtlamaya gelemez.

Koç kadını eğer gerçekten seviyorsa çok kıskanç olur. Hayatında olan kişiyi aldatmaz ve daima dürüst davranır. Çocuksu ve iyi niyetlidir. Yöneticilik işlerinde başarılıdır.

KOÇ BURCU ERKEĞİ

Baskın karakterde, erkeksi özellikleri gelişmiştir ve istediklerinin peşinden koşar. Tutkuları ve arzularıyla yaşadığı için, hedeflediği insana ulaşana kadar onu merak etmesi, onun için çaba sarf etmesi önemlidir. Kolayca elde ettiği her şeyden çabuk sıkılır ve bir şeyin peşinde uzun süre koşmak ister. Sabırsız doğası ile istediklerini hemen elde etmek istediği için, önüne hazır gelen her şeyden çabuk sıkılacaktır.

Liderlik özelikleri gelişmiş, belirli bir mesleki alanda öne çıkan bir erkektir. Karizmatik ve çekici doğası ile karşısındaki kadında güzellik, estetik, uyum ve ahenk arar. Zarif, dişiliği gelişmiş kadınlardan hoşlanır. Bakımlı, dış güzelliğine de önem veren insanlarla birlikte olmak ister. Özgürlüğüne düşkün olsa da dürüsttür ve sevdiği insanlara kartlarını açık oynar. Kısıtlama, sınırlama ve baskıya gelemez.

Sevdiği insanlara karşı cömert, eli açık ve dürüst davransa da, onunla ilgilenmediğiniz anda bir anda bencil taraflarını ortaya koyarak, ulaşılması zor gizemli bir havaya bürünecektir. İlgisini sabit tutmak için aynı derecede ilgilenmeli, ancak ilginizin derecesini de iyi ayarlamalısınız. Aşırı ilgiden bunalırken, ilgisiz davranışlarda ise bencilleşecek ve sizi sürekli merakta bırakacaktır. Hatalarından ders alma konusunda zayıf olduğu için, onun sevgisinden emin olmadan üstüne düşmemeniz ve sevginizi tam olarak sunmamanız faydalı olacaktır.

Spor yapmayı, doğal ortamlarda bulunmayı ve sözünün her yerde geçmesini çok seven bu erkek, ilişkide sizi yöneten taraf olmak isteyecektir. Sportif faaliyetler, askeri işler ve liderliğini sergileyebileceği alanlarda başarılı olur.