Radikale Devam Edin

Yıllık Koç Burcu Yorumu

Koç Burç Yorumu

2014 sizin için ikili ilişkilerinizi düzenlemek, ideal ilişkiyi oluşturmak, ev ve yerleşime dair yenilikler yapmak açısından ideal bir yıl sevgili Koç.

1 Ocak 2014'ten Temmuz 2014 sonuna kadar her zamanki yüksek enerjili ve direkt doğanızı biraz daha esnetmeyi, yumuşatmayı ve yeri gelince diplomatik davranabilmeyi öğreniyorsunuz. Bu öğrenme süreci özellikle ikili ilişkileriniz açısından sizi rahatlatan bir zaman dilimi olacak, çünkü karşınızdaki insanlarla daha rahat ve uyumlu ilişkiler geliştirebileceksiniz. Bu süreçte Mars'ın Terazi burcundan geçişi ile birlikte, ilişkilerinizde çatışmalar, agresif tavırlar ve mücadeleler görülecektir. Bu her türlü ilişki için geçerlidir; ortaklık, yakın dostluklar ve özel hayatınız. Bu mücadelelerin temelinde de size zarar veren ve artık katkısı olmayan her ilişkinin hayatınızdan çıkma gerekliliği vardır. Yani 2014'ün ilk yedi ayında ilişkilerinizde muhteşem bir temizlik yapacak ve olması gerekenlerle yola devam edeceksiniz. Bekar olanlarınız için bu yedi ay birçok flört teklifi ve partner adayını karşınıza çıkarıyor olacak.

2014 Mart-Nisan ve Mayıs aylarında eskiden çözümlenmemiş ilişkilere ait insanlar birden karşınıza gelebilir ve devam eden ilişkilerde üstü örtülmüş konular açığa çıkar. Bu üç aylık süreyi geleceğe hazırlık olarak değerlendirmeli ve geçmişe ait sınavlarınızı artık burada tamamlamayı tercih etmelisiniz.

2014 boyunca eşinizin, dostlarınızın ve ortaklarınızın maddi durumundaki sıkıntılar size yansıyabilir ve ortaklaşa paralarda bazı sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Bu gruba özellikle nafaka, burs, prim ve miraslardan elde edilecek gelirler konusunda gecikmeler yaşanması da eklenecektir. Bu noktada yapılabilecek en iyi şey, ortaklaşa gelirler ve ekstra paralar konusunda sabırlı olmak ve büyük krediler ve borçların altına girmemek olacaktır. Bu senenin size bir diğer getirisi, hayata daha farklı alanlardan bakıyor olacak olmanız. Ölüm ve ölüm ötesi hakkında düşünecek, psişik yeteneklerinizi sorgulayacak ve araştırmalara önem vereceksiniz, yani sürecin ruhsal gelişiminiz üzerinde de büyük etkisi vardır. Senenin ilk yedi ayında ev taşımak, yer değiştirmek, eve dair değişiklikler yapmak için uygun dönemdesiniz ancak bu süreç özellikle Mart 2014 itibariyle başlıyor ve Temmuz sonuna kadar devam ediyor.

Senenin ilk üç ayında bu konularla ilgili destek bulmakta zorlanabilirsiniz. Süreç sizin ruhsal gelişiminize katkı sağlamaya devam ederken, bir yuva kurmaya ve aile olmaya dair özlemeniz ikiye katlanacak ve sıcak bir aile ortamının özlemini çekeceksiniz. Ruhunuz merhametli,hoş görülü ve yargılamadan olduğu gibi sevmeyi öğreniyor. Bu da sizi yumuşak, esnek ve uyumlu bir hale getirerek ilişkileriniz açısından artı puan oluşturmaya devam edecek. Eğer genetik bir rahatsızlığa sahipseniz, 2014ün ilk yarısı sizin için sıkıntı verebileceğinden dolayı bir an evvel kontrollerinizi yaptırıp, doktorunuzla görüşmeniz içinizin rahat olmasını sağlayacak ve tedavi sürecinizin olumlu ilerlemesini hızlandıracaktır.

2014 Temmuz ayından sonra ise senenin geri kalanında aşk duygusu sizi sarıp sarmalıyor olacak. İşte sizin zamanınız geldi sevgili Koç ! Senenin ikinci yarısı flört teklifleriniz çok olacak ve etrafınızda sizi beğenen insanları belki de sayamayacaksınız. Bu süreçte size çok mutluluk veren bir aşk ilişkisine girmeniz söz konusudur. Bu aşk geçmiş yaralarınızı sarıp sarmalayacak bir güce sahip olacak. Senenin ikinci yarısının olumlu etkileri arasında “çıkış” yapmanız ve ışığınızı maksimum seviyede gösterebilmeniz de var. Bu etki altında sunumlarınız, gösterileriniz, sahneniz ve kendinizi göstermek istediğiniz alanlardaki şansınız ikiye katlanıyor ve belki de en yüksek performanslarınızı gösteriyor olacaksınız. İnsanlar sizi ve yeteneklerinizi daha iyi tanıyacak ve hayran kalacaklar. Bu dönemin belki de en büyük uyarısı spekülatif aşk ilişkileri ve para meselelerine karışmamanız gerektiği yönünde olacaktır.

15 Nisan'da karşıt burcunuzda gerçekleşen Ay tutulması, ilişkilerle ilgili sorunları gün yüzüne çıkararak, ilişkileriniz açısından yeni bir pencere oluşturmanızı sağlayacak. Bırakmanız gerekeni bırakacak ve devam etmeniz gerekenlerle yola devam edeceksiniz. Nisan'ın ikinci yarısı yani 15-30 Nisan aralığı ilişkilere yüzleşmeler, gerçeklerin ortaya çıkması ve çatışmaların ardından yeniden dengelemeye gitme sürecinde olacaksınız 29 Nisan'da para ve yetenekler evinizde olacak Güneş tutulması esnasında para durumunuzu yeniden düzenleyerek, alım satım, borçlar, alacak verecekler gibi konularla ilgili bir gündeme sahip olacaksınız. Birincil etkisini 15 gün önce ve sonra göstererek bu tutulma esnasında para konusunda büyük riskler almamanız ve maddi bütçe planınızı iyi dengelemeniz önem kazanacaktır.

Merkür Rx Tarihleri 7-28 Şubat 2014 Merkür Balık burcunda Retro 6 Haziran-1 Temmuz Merkür Yengeç'te Başlayarak İkizler burcunda Retro 5-26 Ekim 2014 Merkür Terazi Burcunda Retro

- Didem Şarman