Kova Burcu Erkeği Kova Burcu Kadını Özellikleri - Kova 2014 - Astroloji

Kova Burcu Erkeği Kova Burcu Kadını Özellikleri - Kova 2014 - Astroloji
Kova Burcu Erkeği Kova Burcu Kadını Özellikleri - Kova 2014 - Astroloji
Kova burcu erkeği özellikleri neler? Kova burcu kadını nelerden hoşlanır? Kova burcunu 2014 yılında neler bekliyor?

Kova burcu erkeği özellikleri neler? Kova burcu kadını nelerden hoşlanır? Kova burcunu 2014 yılında neler bekliyor?

Astroloji Danışmanı Didem Şarman'dan kova burcu için 2014 yorumu;

KOVA BURCU 2014

Yıl boyunca odak noktanız kariyeriniz, çalışma hayatı ve sağlığınız ve ikili ilişkiler ile evlilik üzerine olacak. 2014 sizin için her alanda oldukça geliştirici bir yıl diyebilirim sevgili Kova. Sene boyunca kendinize yeni bir gelecek kurmak istiyor, kariyerinizde kalıcı başlangıçlar yapmak adına eylemlerde bulunuyor ve yaşam yolunuzu açacak zamanlarda bulunuyorsunuz. 2014 sizin için kariyer alanında ilerleme yılı olacak, ancak bunun için fedakarlıklarda bulunmanız gerekecek. Varolan sorunlu iş bağlantılarınızı kesip bir kenara atarken, kendiniz için güçlü bir kariyer yapılandırması içine giriyorsunuz. Bu süreçte yüksek mevkide insanların desteğini alacaksınız ancak otorite figürleri ile çatışmalara da açıksınız. Bu yıl “ben daha iyi biliyorum” yarışı size kaybettirebilir, bu yüzden patronlarınızla ve size yardımı dokunacak üst pozisyonda insanlarla iyi anlaşmaya bakmalısınız.

8 Mart’a kadar olan dönemde iş hayatınız konusunda yeterli desteği alamadığınızı düşünebilirsiniz ve eski bir sağlık sorununuz tekrarlayabilir, nitekim 8 Mart’tan 15 Temmuz 2014’e kadar olan süreçte iş hayatınızda Jüpiter koruma kalkanlarını size gönderecek ve hem birçok müşteriniz olacak ve yeni bağlantılar kuracaksınız hem de iş arayanlarınız birçok iş teklifi ile karşı karşıya kalacaksınız. Dolayısıyla 2014 Mart’tan sonra iş ve kariyer planlarınız daha verimli sonuçlar verecek ve moraliniz yerine gelecek. Günlük yaşamınız içine spiritüel öğretiler katmak, eğitim öğretime ağırlık vermek ve yabancı insanlardan yardım almak da sizin diğer şanslarınızın arasında olacak.

15 Temmuz 2014’ten yıl sonuna kadar ise yaşamınıza yeni ortaklar katılacağı gibi, bekar olanlarınız ciddi ilişkiler geliştirecek ve birçok kova 2014’ün ikinci yarısında evleniyor olacak. İşte size iyi haberler . İlişkiler ağınızın genişleyeceği yılın ikinci yarısında aşk, huzur ve mutluluk duygularını tam anlamıyla tadacaksınız. Bu süreç sizin ev taşımanıza ve daha rahat bir eve geçmenize de sebebiyet verecek.

Yılın ilk yedi ayında 29 Temmuz 2014 tarihine kadar Mars Terazi burcundaki geçişini sürdürecek. Bu süreçte tüm odak noktanız eğitim öğretim, evlilik ve yabancılarla yapılan işler olacak. Devam eden davalarınızla ilgili sonuçlar alabileceksiniz, ancak Mars’ın retro olduğu mart-nisan ve 9 mayıs’a kadar olan dönemde net sonuçlar alamayacağınız gibi problemlerle de karşılaşabilirsiniz. Özellikle eşiniz, partneriniz, dostlarınız ve ortaklarınızla yılın ilk yedi ayı daha diplomatik, ılımlı ve yapıcı tavırlar geliştirmeniz gerekmekte. Eğer ani öfkelerin esiri olursanız varolan ilişkilerinize sert iletişim şeklinizle zarar veriyor olacaksınız. Marsın retro olduğu iki buçuk aylık süreçte, eski ilişkilerinize nokta koyacak, eğer boşanmak istiyorsanız boşanacak ve yurtdışı bağlantılı işlerde gecikmeler yaşayacaksınız. Mars’ın düz hareketinde olduğu zamanlar ise size yurtdışı bağlantılı işler ve eğitim öğretim konusunda yeni kapılar açıyor olacak. Siz bu sene iletişiminizi yeniden değerlendirmeli, kimseyi yargılamamayı öğrenmeli ve empatik bir iletişim şekli geliştirmeyi denemelisiniz. Eğer bunları yaparsanız kazançlı çıkan siz olacaksınız.

15 Nisan’da eğitim öğretim alanınızda bir Ay Tutulması ve 29 Nisan’da aile, yuva, yerleşim alanınızda bir Güneş Tutulması meydana gelecek. Etkilerini Nisan ve Mayıs aylarına birincil olarak yayacak bu tutulmalardan daha kaotik bir enerjiye sahip olan Ay Tutulması Nisan ayında eşinizle, ortaklarınızla ve dostlarınızla iletişiminizi bozup, ciddi tartışmalara sebebiyet verebileceği için dikkatli olmanızda fayda var. Nisan ayı ayrıca davalar, yurtdışı bağlantılı işler, seyahatler, eğitim öğretim konularında can sıkıcı bir takım gelişmelere sebebiyet verebileceği için, bu başlıklardan yaşadığınız alanda düzenlemelere gitmeniz ve problemleri çözmeniz gerekecek. Güneş Tutulması ise etkilerini daha geniş bir zaman aralığına, yaklaşık önünüzdeki bir seneye yayacak ve sizin evle ilgili düzenlemeler yapmanıza, taşınmanıza, ev sahibi olmanıza, bir yuva kurup evlenmenize ve evinizden mutlu olmanıza vesile olacak. Ancak bunun etkilerini Mayıs’tan sonra daha net görebileceksiniz çünkü Nisan ve Mayıs ayında yaşanan gelişmelerin ilki pozitif olmayabilir. Mayıs ayından sonra yaşayacağınız mutluluk veren güzel dönem adına, hiçbir enerjiyi kötü olarak isimlendirmeden, yaşamınıza gelen değişimleri kabul etmeyi tercih edin ve zamanın size sunmak istediği hediyelere odaklanarak yolunuza devam edin.

Merkür Rx Tarihleri

7-28 Şubat 2014 Merkür Balık burcunda Retro
6 Haziran-1 Temmuz Merkür Yengeç’te Başlayarak İkizler burcunda Retro
5-26 Ekim 2014 Merkür Terazi Burcunda Retro

KOVA BURCUNUN GENEL ÖZELLİKLERİ

Yönetici Gezegeni: Satürn / Uranüs

Anahtar Kelime: Fark yaratıyorum

Nasıl Davranır ?

Toplum standartlarının dışında, farklı ve aykırı davranır.
Marjinal tarafları vardır, klasik olanı sevmez.
Ani hareket eder, anlık tepkileri vardır ve hızlı davranır.
Kendi doğrularıyla yaşar, dışarıdan bilgi alma konusunda zorlanır.
Geleneksel olana, kurallara, örf, adet ve geleneklere önem vermez.
Zeki, mantıklı ve sıra dışı bir zekayla hareket eder.
Uzay bilimleri ve teknolojiden, teknolojik aletlerden hoşlanır.
Buluş yapma meraklısıdır, icatlar insanıdır. Mucittir.
Renkli giyinmeyi ve özel koleksiyon ürünleri sever.
Özgürlüğüne son derece düşkündür. Kısıtlanmaya gelemez.
Dostlarına karşı hassas ve vefalıdır. Hümanist bir yapı sergiler.

Olumsuz Özellikleri

Kaba ve görgüsüzce davranabilir.
Her şeyi bildiğini iddia eder, ancak bilgisi uçucudur.
Anlık düşünür, derin düşünemez.
Konsantrasyon problemi vardır. Bir şeyde uzun süre sabır gösterme konusunda yetersizdir.
Bilmediği konularda bile ukalalık yapıp, bilgisizliğini örtmeye çalışır.
Sizi sevmiyorsa laf kalabalığı yaparak sizi bastırmaya çalışır.
Kimlik ve kişilik geliştirme konusunda problemlidir.

İlişkilerde Nasıldır ?

Kova burcu ilişkilerinde kendini tamamlayacak üstün bir eş arar. Aradığı insan güzelliği ve yakışıklılığıyla ön planda olmalıdır. Gerçek duygulara değer verir, samimiyetsizlikten hoşlanmaz. Örneğin onun yanında ağlayabilir ve gülebilirsiniz. Her türlü duygunuzu anlayacak ve sizi seviyorsa size destek olacaktır. Hayatına alıp değer verdiği insanlardan kopma konusunda sorun yaşar. İlişkide olduğu insanla birlikte hareket etmekten keyif alır. Kendisini yönetecek bir eş arar.

KOVA BURCU KADINI

Kova kadınını ilk gördüğünüzde toplum standartlarının dışında bir zeka ve çekiciliğe sahip olduğunu hissedersiniz. Değişik aksesuarları, renkli kıyafetleri ve yüzünde gülümsemesi ile ilk bakışta farklılığını hissettirecektir. Özgürlüğüne ve bağımsızlığına son derece düşkün olan bu kadın, söz konusu aşk olduğunda kendini tamamen teslim edebilir, ancak onlar için gerçek aşkı bulmak önemlidir. Birçok ilişkisi olmasına rağmen, kalbinin tamamen kapılacağı, kendisinin özgürlük alanına karışmayacak ve onu her koşulda desteklemeye devam edecek bir partner arar. Arkadaş çevresi ve sosyal ağları çok geniş olduğu için, onun sosyalliğine ve arkadaşlıklarına karışmak hatalı bir yaklaşım olacaktır.

Kova kadını bağımsızlığını kaybedeceğini hissettiği an ani bir hareketle sizden kaçar. Ancak o istediği zaman ve sizin gerçekten on aşık olduğunuza inandığı zaman kendini size teslim edecektir, ki bu teslimiyette bile sınırlarını korumayı arzu edecektir. Olduğundan çok daha fazla zekidir ve normal, sıradan konuşmaları sevmez. Klişeleşmiş sözler, herkesin yaşadığı ilişkiler ona göre değildir. O partnerinden benzeri görülmemiş bir aşkla bağlılık bekler ve tıpkı kendisi gibi onun da sıradışı tarafları olmasını ister.

Kova kadının partneri mutlaka güçlü, kendi içinde otoriter tarafları olan, toplum içinde yakışılılığı ile hemen fark edilen, yönetme becerileri gelişmiş bir erkek olmalıdır. Sahnede iş yapanlar ve göz önünde olan insanlarla ilişki kurabilirler. Partnerinin ışığına ihtiyaç duyar, çünkü o ışıktan kendisi de beslenecektir. Davranışları sıradışı ve ani olabilir, sevgisini size hemen belli etmekte zorlanabilir, ancak aslında sevgisinde samimidir ve zaman geçtikçe bir ilişkide kendini daha fazla açacaktır. Eğlenmeye, gezmeye ve sosyal ortamlara bayıldığı için, eğer sizi hayatında istiyorsa bu aktiviteleri sizinle birlikte yapmayı arzular. Evinde oturan, tekdüze bir hayat yaşayan biri onun için sadece sıkıcı olacaktır. Onun zekasını ve kişisel merakını cezbeden konularda konuşmak, uzay bilimleri, teknik konular ve teknolojik aletlerle ilgili araştırma konuları yaratmalısınız.

Kova kadını insancıl yapıdadır ve hayatındaki herkese kendi koyduğu çerçevelerin içinde değer verir. Ona karşı samimi davranmanız ve başta arkadaşlık ilişkisi gibi bir ilişki sürdürmeniz onun hoşuna gidecek ve size yakınlaşacaktır.

KOVA BURCU ERKEĞİ

Sıradan insanların tavır ve davranışlarından ve gelenekçi yapıdan çok uzak, devrimci bir ruhu ve ani hareket eden bir yapısı vardır. Kova erkeği hayata farklılık katmak için burada gibidir. Sıradışı ve ani davranışları ile ruh halinin sürüklenmeye müsait bir yapısı vardır. Bazı durumlarda nereye çekersiniz oraya yönelebilir. Bilimsel ve teknik konularda çok başarılıdır. Görsel sanatlar, fotoğrafçılık, yönetmenlik gibi mesleklerde başarılı olabilir. Arkadaş grupları ve sosyal ortamlara önem verir. Kalabalık ortamlarda ve grup çalışmalarında sıklıkla görülebilir.

Onun bu aktif ve sosyal doğası ile sahip olduğu arkadaş çevresini anlayacak bir partner arayışı vardır. Hayatındaki kadın onu yönetebilecek, ancak özgürlüğüne ve sosyal zevklerine asla karışmayacak yapıda biri olmalıdır. Kova erkeğinin bitmek bilmeyen öğrenme, gezme, seyahat etme aşkını yadırgamayan, aksine ona bir şeyler katabilecek, güzelliği ve enerjisi çok yüksek bir kadın arayışındadır. İcat ve buluşlara çok meraklı olan, evde tamirat tadilat işlerini üstlenebilecek biridir.

Onun bu keşif yönünü ilişkilerde de uyarmanız ve kendinizi birden ona anlatmak yerine zaman içinde sizi tanımasına izin vermeniz ilgisini çekecek, sizinle ilgili her şeyi merak edecek, çözümlemek isteyecektir. Sosyal ortamlarda ve ilişkilerinde oldukça kültürlü, bilgili ve sakin yapısına rağmen ruh hali büyük gitgellere açıktır ve aniden değişebilir. Kıskançlık taşımayan doğası, sizden sadece anlayış ve kendinizi geliştirmenizi bekler. Kova erkekleri teknik konularda, bilimsel faaliyetlerde, uzay ve gökyüzü araştırmalarında ve takım çalışmalarında çok başarılı olabilirler.