Oğlak Burcu Erkeği Oğlak Burcu Kadını Özellikleri - Oğlak 2014 - Astroloji

Oğlak Burcu Erkeği Oğlak Burcu Kadını Özellikleri - Oğlak 2014 - Astroloji
Oğlak Burcu Erkeği Oğlak Burcu Kadını Özellikleri - Oğlak 2014 - Astroloji
Oğlak burcu erkeği özellikleri neler? Oğlak burcu kadını nelerden hoşlanır? Oğlak burcunu 2014 yılında neler bekliyor?

Oğlak burcu erkeği özellikleri neler? Oğlak burcu kadını nelerden hoşlanır? Oğlak burcunu 2014 yılında neler bekliyor?

Astroloji Danışmanı Didem Şarman'dan oğlak burcu için 2014 yorumu;

Yıl boyunca odak noktanız yeni bir gelecek oluşturmak, arkadaş çevrenizi düzenlemek, evlilik ve ikili ilişkiler, ortaklıklar, ortak gelirler ve kariyerle ilgili destekler görmek yönünde olacak. Sene boyunca geleceğinizin önünü açacak yeni adımlar atacaksınız ve bu adımlarda ilk çevrenizi düzenlemek olacak. Bir yanda güçlü arkadaşların desteklerini görürken, diğer yanda artık size katkı sağlamayan tüm arkadaşlarınızı ve dost bildiklerinizi bir bir hayatınızdan çıkaracaksınız. Bu size geçici bir süre yalnızlık hissettirse de burçlar kuşağı içinde tek başına zaferler kazanan ve yolunda yalnız yürümeye alışık en iddialı burç olarak bu tip problemlerin sizi yıkacağını asla düşünmüyorum sevgili Oğlak. Yıl boyunca kendinize yeni bir kariyer geliri inşa ediyor olacaksınız. Bu belki de iş hayatınıza yeni ortaklıklar dahil etmek ve yeni birtakım kazanç yolları aramakla geliyor olacak. Her şekilde bu sene farklı bir işe geçiş yapabilir veya ikinci bir iş edinebilirsiniz.

8 Mart 2014’e kadar olan süreçte, evlilik, dostluk ve ortaklıklarda yardım alamadığınızı düşünüyor olabilirsiniz ve ikili ilişkilerinizi geliştirmek için gereken desteği bulamıyorsunuz, ancak 8 Mart’tan 15 Temmuz 2014’e kadar olan süreçte istemediğiniz kadar yardım alacak, evliliğinizdeki sorunları iyileştirecek, bekarsanız ve evlenmek istiyorsanız evlenecek ve uzun süreli ilişkilere başlayabileceksiniz. Bu süreç aynı zamanda iş hayatınıza yeni destekler katacak ve ortaklıkların faydalarını görebileceksiniz. İkili ilişkilerinizdeki bu ahenkli tablo, yılın ikinci yarısına sizi daha moralli hazırlayacak.

Temmuz 2014’ten yıl sonuna kadar olan dönemde bu kez, yılın başında kurduğunuz ortaklıklar ve geliştirdiğiniz ilişkilerin faydalarını görerek, maddi konularda diğerlerinin desteğini alacak ve eşinizin, ortağınızın, tanıdıklarınızın maddi imkanlarından maksimum düzeyde fayda sağlayabileceksiniz. Yılın ikinci yarısı miraslar, burslar, nafaka, prim gibi konularda sizi artıya geçirecek ve toplu para bekleyenlerde 2014’ün ikinci yarısında bunu alabilecekler.

Yılın ilk yedi ayı 29 Temmuz 2014’e kadar olan dönemde Mars, kariyer evinizde ilerleyecek ve tüm konsantrasyonunuzu kariyerinize odaklamanızı sağlayacak. Yeni iş imkanları ve teklifler alabileceğiniz bu yedi aylık süreçte patronlarınızla, devletle ve sizden üst pozisyonda olan insanlarla anlaşmazlıklara açık bir enerjide olacak, otoriteye çatışmayla bakacaksınız. Ne var ki işlerinize yardımcı olacak insanları da hayatınıza katacak bu süreç, eğer iyi dengeleyebilirseniz size yılın ikinci yarısı için faydalı adımlar attıracak yeter ki üst pozisyonda çalışanlara karşı biraz daha tahamüllü olmayı deneyin. Bu süreçte Mart-Nisan ve 9 Mayıs’a kadar olan 2,5 aylık süreçte Mars geri harekette olacak ve belki de size eski kariyer imkanlarınızı ve teklifleri tekrar hatırlatacak. Burada eski arkadaşlarınızla karşılaşmanız ve eski aile meselelerinin tekrar açılması sizin gündeminizi meşgul edecek gibi görünüyor. Marsın geri harekette olduğu bu süreçte kariyer değişikliği yapmamanızı şiddetle hatırlatırım.

15 Nisan’da kariyer evinizde bir Ay tutulması, 29 Nisan’da ise aşk hayatınızı ilgilendiren alanda bir güneş tutulması meydana gelecek. Etkilerini Nisan ve Mayıs’a yayacak olan bu tutulmalardan, daha kaotik bir enerjisi olan Ay Tutulması, kariyerle ilgili nisan ayında problem çıkarabilir ve patronlarınızla aranızın bozulmasına sebebiyet verebilir, dikkat. Bu noktada daha sabırlı olmak ve gerekiyorsa işten ayrılmak gerekecektir. Merak etmeyin önünüzde çok farklı fırsatlarınız da olacak. Nisan ayında annenizle ilgili bir konuda sizi meşgul edebilir ve ona daha hassas davranmanız gerekebilir. Güneş tutulması ise etkilerini daha geniş bir zamana yayarak, önünüzdeki yaklaşık bir sene boyunca aşk hayatınızı canlandırmanıza yardımcı olacak ve çeşitli flörtler yardımıyla, bekar olanlarınız için ciddi bir bağlılığın önünü açacak. Çocuk sahibi olmak isteyenleriniz için bu güneş tutulması 2014’te size bir bebek haberi de müjdeliyor üstelilk. Şansınızın açılacağı, hayattan keyif almanıza destek olacak bu tutulma Nisan ve Mayıs aylarında kendini negatif anlamda hissettirerek birtakım ilişkilerinizi sonlandırmanıza sebebiyet verse de, geri kalan kısmı oldukça pozitif olduğu için, nisan ve mayıs’taki kayıplarınızı arınma sürecinizin bir parçası olarak değerlendirmeniz fayda sağlayacaktır.

Merkür Rx Tarihleri

7-28 Şubat 2014 Merkür Balık burcunda Retro
6 Haziran-1 Temmuz Merkür Yengeç’te Başlayarak İkizler burcunda Retro
5-26 Ekim 2014 Merkür Terazi Burcunda Retro

OĞLAK BURCUNUN GENEL ÖZELLİKLERİ

Gezegen: Satürn

Anahtar Kelime: Yalnız yürüyorum

Nasıl Davranır ?

Otoriter ve mesafeli davranır.
Duygularını gizlemeyi iyi başarır, bu yüzden seviyor mu sevmiyor mu, istiyor mu istemiyor mu düşünerek anlamanız imkansızdır.
Kendine göre kuralları ve çizdiği sınırlar vardır.
İşlerini, Yükselme, zirveye oturma amacıyla sürdürür. Hayattaki amacı zirvede olmaktır.
Yalnız başına vakit geçirmekten hoşlanır.Örneğin tek başına sinemaya gidebilir.
Organizasyon ve muhteşem planlama yeteneği vardır. Herkesi bir anda organize edebilir, topayabilir, iyi bir işletmeci ve şirket sahibidir.
Hiçbir zaman belli etmemesine rağmen hayatındaki herkesi kaybetmekten çok korkar.
Ketumdur, sır tutar.

Olumsuz Özellikleri

Acımasız ve zalim davranabilir.
Soğuk ve mesafeli yapısı onu seven insanları üzebilir.
Öyle olmamasına rağmen hayatında yarattığı gereksiz gizem, karşısındaki insanların onları anlamamasına ve bir süre sonra uzaklaşmasına sebep olabilir.
Yalnızlığa olan merakı, hayatındaki insanların gitmesine sebep olabilir. Böylece ömür boyu yalnız kalabilir.
Kendine güvensizliği ve korkularını aşamazsa, ömür boyu geri planda kalır.

İlişkilerde Nasıldır ?

Oğlak burcu uzun süren ilişkilerin insanıdır. Kısa süreli flörtler ona mutluluk vermez. Bir insana güvenmesi için uzun bir zamana ihtiyacı vardır. Kendi korkularını sevgisiyle iyileştirecek bir partner arar. Korumacı, kıskanç, sahiplenen insanlarla ilişkileri olur. Sevgi ve güven duygusu onun ilişkilerdeki anahtardır. Birlikte daha sevgi dolu olabileceği bir insan arar. Taktiksel yaklaşırsanız uzaklaşır.

OĞLAK BURCU KADINI

Dışarıdan soğuk, mesafeli ve ciddi görünür. Kendi içinde kuralları olan, ahlaka, aileye, geçmişlerine ve deneyimlerine çok değer veren tarafları vardır. Yüz ifadeleri ciddi ve bakışları soğuk olabilir, ancak eğer dış görünüşündeki soğuk tavırlara göre karar verirseniz, yanılırsınız. Oğlak burcu kadını duru ve sade bir güzelliğe sahiptir, ciltleri çok düzgün, yüz hatları belirgin ve estetiktir. İlk bakışta soğuk görünse de kalbi sevdiği insanlara karşı sıcacıktır ve sevdiklerini mutlu etmek için elinden geleni yapar. Görünüşlerinin ardında kocaman sevgi dolu bir yürek ve hassas duygusal yapı taşırlar.

Kısa süreli ilişkiler insanı değildir, mutlaka sevdiği insandan emin olmalı ve güven duygusunu korumalıdır. İlişkilerinde seçicidir ve uzun süreli ilişki yaşamayı tercih eder. Partnerinden yoğun bir sevgi, ilgi ve sınırsız güven bekler. Normalde kendisi tek başına olmaya alışıktır ve hayatın içinde her türlü sorunu tek başına çözebilir, yalnız da yaşayabilir. Hal böyle iken o herhangi bir durumda yalnızlıktan korkmayacak ve en ağır sorumlulukların altına girerek gerekirse tek başına da yaşayabilecektir.

Karşısındaki erkeğin çalışma hayatında başarılı olmasından önce evine, yuvasına ve kendisine bağlı olmasını ister. Aileye ve değerlere çok önem verir ve aynısını karşısındakinden de bekler. Kariyer ve iş hayatına odaklı yaşadığı için, boş oturmayı sevmez mutlaka kendine yeni hedefler belirler. Bazen bu yoğun planlar içerisinde ailesine istediği vakti ayıramayabilir, ama bu düşünmediği veya önemsemediği anlamına asla gelmez. O daima iş ve ev hayatı arasında denge kurmaya çalışmaktadır. Sorumluluklarının farkında, genç yaşta hayatın çeşitli zorluklarını yaşamış, tecrübeleri geniş ve çalışmayı seven bir kadındır. Zaman zaman hayatındaki erkeğe duygusal dünyasını açmakta zorlanabilir ve duygularını tam olarak ifade edemeyebilir. Ancak her dakika seni seviyorum demese de, yaptığı sevgi dolu davranışlar ve erkeğini koruması, kollaması ile zaten sevdiğini herkesden daha fazla hissettirir. Onunla olduğunuzda ömür boyu sürecek uzun bir yola çıktığınızı hisseder ve kendinizi güvenle ona emanet etmek istersiniz.

Size güven verir ve “korkma her ne olursa olsun başaracağız” ı hissettirir. Giyim tarzında klasik ve sade olanı sever. Kendisi doğal bir güzelliğe sahip olduğu için fazladan ağır makyajlar yapmayı tercih etmez. Onun size saygı duyması için, iş hayatı hakkında sınırlama ve kısıtlamalar getirmeyin, Oğlak kadının planlarına ve yapmak istediklerine karışmayın. O gerekli dengeyi en iyi şekilde kuracak ve siz ona destek olduğunuz için size daha fazla saygı duymaya başlayacaktır. İş hayatında çalıştığı her alanda başarılı olur ve yükselme arzusu taşır. Tarih ve bilimsel çalışmalara ilgi duyar.

OĞLAK BURCU ERKEĞİ

Sessiz, sakin, kendi halinde ve dışarıdan bakıldığında yalnız ve soğuk imajı verir. İlişkilerle ilgili güvensizliklerini, sert bir kabukla korur ve yeni tanıştığı insanlarla mesafeli olmayı tercih eder. Sevgiye, beğenilmeye ve yaptıklarının takdir edilmesine derin bir ihtiyaç duyar.

Oğlak burcu erkekleri küçük yaşlardan itibaren kendi başlarına yaşamış veya hayatın zorlu koşulları içinde tek başına mücadele ederek, sorumluluk almışlardır. Sorumluluk ve görev bilinci çok gelişmiştir, çünkü amacı iş hayatında zirveye oturmaktır. Onun için önünde daima yalnız yürüyeceğini düşündüğü, çetin bir yol vardır. Ancak o ne tip sorunlarla karşılaşırsa karşılaşsın asla pes etmez ve özellikle 35’li yaşlardan itibaren kariyerinde hedeflediği noktaya gelir. İkili ilişkilerinde benzer bir sonuçla, yaşamının ikinci yarısında gerçek mutluluğu bulma eğilimi vardır.

Oğlak erkeği uzun süre duygularını gizleyebilir ve sizin onun sizi sevip sevmediğini anlamayabilirsiniz. Sevgisini kelimelerle ifade etmektense, belirli bir zaman sonra davranışlarıyla belli etmeyi tercih eder. Birine gerçek anlamda güvenmesi seneler alabilir. Güvenip, bağlandığında evlilik niyetinde ilişkiler kurar. Hayatı boyunca çok istisnai haritalar hariç, gelip geçici ilişkilerle ilgilenmez ve daima uzun süreli ilişkilere yönelir. Gelenekçi, ailesine bağlı ve modern olmayan tarafları da vardır. Sözkonusu evlilik ve aile olduğunda kurallar ve değerlerine sıkı sıkıya bağlıdır. Karşısında ev ve aile yaşamına düşkün, sevgisni yoğun şekilde belli edecek sadaktli bir kadın arar. Onun için eşinin çalışmasından önce sevgi dolu ve saygı bir birey olması önem taşır.Yaptığı her işte başarılı olabilecek olsa da, finansal durumunu dengeli tutmayı öğrenmeli gereksiz harcamalardan kaçınmalıdır.

Bilim ve teknik konularda kafası çok iyi çalışır. Mühendislik, devlet kurumları ve askeri alanlarda başarı sağlayabilir. Bir şirketin başındaki tek insan haline gelebilir.