Terazi Burcu Erkeği Terazi Burcu Kadını Özellikleri - Terazi 2014 - Astroloji

Terazi Burcu Erkeği Terazi Burcu Kadını Özellikleri - Terazi 2014 - Astroloji
Terazi Burcu Erkeği Terazi Burcu Kadını Özellikleri - Terazi 2014 - Astroloji
Terazi burcu erkeği özellikleri neler? Terazi burcu kadını nelerden hoşlanır? Terazi burcunu 2014 yılında neler bekliyor?

Terazi burcu erkeği özellikleri neler? Terazi burcu kadını nelerden hoşlanır? Terazi burcunu 2014 yılında neler bekliyor?

Astroloji Danışmanı Didem Şarman'dan terazi burcu için 2014 yorumu;

TERAZİ BURCU 2014

2014 boyunca odak noktanız para kazanmak, mali bütçenizi dengelemek, yeni yatırımlar, ilişkilerle ilgili yeni kararlar ve kariyerinizde geleceğe yönelik yeni açılımlarda bulunmak olacak.
2014’te paranızı idareli kullanmayı, gelir gider dengesi kurmayı ve akılcı yatırımlar yapmayı öğreniyor olacaksınız. Bu süreçte zaman zaman maddi durumunuzda dengesizlikler oluşsa da, eğer dengeli harcamalar yapar ve az parayla bile çok şey yapılabildiğini keşfederseniz büyük kayıplara uğramayacaksınız. 2014 size para kazanmanın yeni yollarını öğretiyor olacak. Bunlardan en önemlisi kendi yeteneklerinize yönelmeniz, en iyi yeteneğinizi keşfetmeniz ve onun üzerine giderek gelirlerinizi arttırmanız olacak.

8 Mart’a kadar olan dönemde kariyer konusunda yardım alamadığınızı düşünebilirsiniz. Yılın ilk iki ayı boyunca kendi çabalarınızla kariyerinize odaklanacaksınız, nitekim 8 Mart’tan 15 Temmuz’a kadar olan dönemde kariyer konusunda mucizevi destekler alacak, kendinize yeni bir yön belirleyebilecek ve varolan işlerinizi en iyi şekilde idare edeceksiniz. Terfi bekleyenler için bu dönem biçilmiş kaftandır adeta. 8 Mart-15 Temmuz aralığında üstlerinizden, patronlarınızdan, kurumlardan, devletten ve hatta aile büyüklerinizden yardım ve destekler alarak kendiniz için en iyi hayat planını oluşturacak ve kariyer konusunda artıya çıkacak ve yaptığı işlerle göz önünde olan kişi olacaksınız.

Yılın ikinci yarısında, 15 Temmuz’dan sonra arkadaş çevrenizin güçlü bağlantıları sayesinde yepyeni fırsatları yakalayacaksınız. Eğer o sıralarda iş arıyor olursanız yılın ikinci yarısı size birçok yeni bağlantı aracılığıyla yepyeni iş fırsatları sunuyor olacak. Basın yayın ve medya ile ilgili işler yapanların da şansı bu dönemde oldukça açık. Yine yılın ikinci yarısında evli olan Teraziler’in eşlerinin skandallara ve spekülatif olaylara karışabileceğini belirterek, eşlerinin temkinli olmasını ve riskli davranışlardan uzak durmalarını tavsiye ederim.

29 Temmuz 2014’e kadar olan dönemde, 2014’ün ilk yedi ayında Mars burcunuzda ilerliyor olacak. Bu görünüm sayesinde güçler sizin elinizde olacak ve kendinizi normalde diplomatik, ılımlı ve zaman zaman fedekarca ifade eden sizlerin dengeleri tamamen altüst olarak, kendinizi artık daha hırslı, zaman zaman daha hırçın ve istediklerini tatlı dille anlatma kaygısı olmadan direkt ve doğrudan ifade etme yoluna gideceksiniz. Bunun sizin için artı ve eksi yönleri olacak. Artı yönü tuttuğunuz dalı koparacaksınız ve istediklerinizi daha net elde edebileceksiniz özellikle para kaynakları yaratma konusunda ve ilişkiler alanında. Nitekim gölge tarafı ilişkilerinizde agresiflik, hırçınlık ve fazla öfkeli durumlarla karşılaşabilmeniz olacak. Özellikle Mart-Nisan ve 9 mayıs’a kadar olan üç aylık süreçte Mars Retro iken, kendinizi ifade etme konusunda yetersiz hissedebilir, öfkenizin kurbanı olabilirsiniz, dikkat. Bu retro süreçte para kaynaklarınızı geliştirme konusunda çözüm yolları bulmanız güçleşeceği için, bu üç aylık döneme girmeden önce iyi bir maddi dengelemeye gidin ve bütçenizi kontrollü tutun.

İlişkiler açısından Mars Retro döneminde eski ilişkilerinizle ilgili tamamlanmamış konular önünüze gelir, evliliklerde ve ciddi beraberliklerde ise eskiye ait konuların tekrardan açılma ihtimali vardır. Bu süreci ılımlı ve dengeli atlatmanız sizin hayrınıza olacaktır.

15 Nisan’da burcunuzda bir Ay Tutulması, 29 Nisan’da ise maddi kaynaklar ve ortak gelirler evinizde bir Güneş Tutulması meydana gelecek. Tutulmalar birincil etkilerini Nisan ayının tamamına yayacaklar. Özellikle ay Tutulması kaotik etkiler içerdiği için, Nisan ayında ikili ilişkilerinizde sizi yoran, üzen ve bitmesi gereken ilişkilere veda edeceksiniz. Olaylar üst üste gelebilir ve zormuş gibi görünebilir, oysa ki evren sizin yolunuzu açmak için size yardımcı olmaya çalışıyor olacak. Bu süreçte eğer genetik bir rahatsızlığınız varsa, Nisan ayına gelmeden önce tetkiklerinizi doktor kontrolünde yaptırın ki, Nisan ayında içiniz rahat etsin. Ayrıca Nisan ayı boyunca kazalara dikkat etmeniz gerekiyor. Bu da demek oluyor ki trafikte iki kat dikkatli olun, önlemlerinizi alın, hızlı araç kullanmayın ve kullananın da arabasına binmeyin. Güneş tutulması ise etkilerini çok daha uzun bir zaman yayacak ve önünüzdeki yaklaşık altı ay için, miraslar, nafaka konuları, burslar, primler, ortaklaşa yapılan işler ve eşin maddi durumundan faydalanma alanlarında sizin yolunuzu açıyor olacak. Bunun etkilerini Nisan ayından başlayarak, Mayıs ayı boyunca ve önünüzdeki altı aya yayılan zaman diliminde daha net görebileceksiniz. Kısaca sizin çalışmanız dışında, dışarıdan gelen gelirler konusunda da son derece şanslı olacaksınız. Ancak bu süreçte eskiye ait borçlarınızı kontrol edin ki, tutulma ile birlikte tek tek önünüze gelmeye başlamasınlar.

Merkür Rx Tarihleri

7-28 Şubat 2014 Merkür Balık burcunda Retro
6 Haziran-1 Temmuz Merkür Yengeç’te Başlayarak İkizler burcunda Retro
5-26 Ekim 2014 Merkür Terazi Burcunda Retro

TERAZİ BURCUNUN GENEL ÖZELLİKLERİ

Yönetici Gezegeni: Venüs

Anahtar Kelime: İlişkideyim

Nasıl Davranır?

Herkesle ve her şeyle iletişim ve ilişki halindedir. Sosyal ağlar bağı güçlüdür.
Bir diğeriyle uyumlanır ve ilişkileri dengeye getirir.
Olayları tarafsız ve çift taraflı olarak değerlendirir.
Bakımlı, özenli ve güzel görünmek ister.
Bencil tarafları yoktur, insancıl davranır.
Tatlı dillidir, nerede nasıl konuşacağını iyi bilir, ses tonunu yumuşatarak konuşur.
Sanata yatkındır, doğuştan sanatsal yetenekleri vardır. Artistik becerileri gelişmiştir.
Estetik güzelliğe değer verir.
Arabulucudur, küsleri barıştırır, insanların arasını düzeltir.
Mümkün olduğunca adil davramaya çalışır. Herkese hakkını vermek ister.

Olumsuz Özellikleri

İkiyüzlü olabilir, istediği zaman size iyiyi oynayabilir ama arka planda kendi isteklerini yapar.
Kararsız ve dengesiz tarafları vardır.
İlişkilerde daldan dala atlayabilir.
İyi ve diplomatik görüntüsünün altında herkese ayrı oynarak savaşları başlatabilir.

Adaletli davranmayabilir, seksepalitesini bir işi halletmek için kullanmaktan çekinmeyebilir.

Terazi Burcu İlişkide Nasıldır ?

Terazi burcu flörtözdür ve hayatı boyunca birçok ilişki kurar. İlişkilerde diğerini dengeleyen, açıklarını kapatan bir yapısı vardır. Hayatındaki insanın adaletli, yoğun tutkuları olan, ön planda, toplum içinde saygınlığı olan ve liderlik özellikleri yüksek olmasını ister. Güzellik ve bakım Terazi için son derece önemlidir, bakımsız ve görgüsüz insanlara dayanamaz.

TERAZİ BURCU KADINI

Terazi kadınının estetik zevkleri gelişmiştir ve daima bakımlıdır. Konuşmalarında kibar ve etkileyicidir. Flört etmek onun doğasıdır ve hayatındaki her şeye aşkla bağlanmak ister. İlişkiler onun yaşam amacı gibidir, kendini ifade etmek için daima bir başkasına ihtiyaç duyar. Bu da ilişkilerin onun yaşamındaki önemini vurgular. Onunla birlikte olacak erkeğin mutlaka toplum içinde bir yer edinmiş, liderlik rolü üstlenmiş, yakışıklılığı ve karizması ile dikkat çekici bir erkek olması gerekir.

Karşısındaki erkeğin eril gücüne değer verir ve feminen davranışlardan hoşlanmaz. Bu da onun kararlı, ne istediğini bilen ve tutkularının peşinden koşan istikrarlı erkekleri arzulamasına sebep olur. Terazi kadını taktik insanıdır ve zaman zaman geri çekilmesi zaman zaman ani vurucu darbeler yapmasıyla ilişkiyi size hiç hissettirmeden gizlice yönetir. Siz bu ilişkiyi yönettiğinizi zannederken, aslında tüm kontrol kendisindedir. Ancak bunu o kadar tatlı yapar ki, siz hiçbir şey hissetmezsiniz ve ne olup bittiğini anlayamadan bu kadının büyüleyici güzelliğine kapılırsınız. Terazi kadının adalet duygusu çok gelişmiş olduğu için, ilişkilerinde haklı olmayı, dürüst davranmayı ve adil olunmasını ister.

Haksızlık karşısında çileden çıkabilir ve dürüst davranılmadığında size karşı gizli bir savaş başlatır. Yalnız kalmaktan son derece rahatsız olur. Terazi kadının çevresinde daima ondan hoşlanan ve flörte hazır erkekler vardır. Sanatsal zevkleri çok gelişmiştir ve lükse önem verir. Güzel, kaliteli eşyalar, güzellik ürünleri, sanatsal tablolar öncelikli olarak dikkatini cezbeder. Arkadaşlık ilişkileri çok gelişmiş olduğu için, onun her yerde bir tanıdığı olmasına veya arkadaş sayısının çokluğuna hayret etmemeli, onu kıskanmamayı öğrenmelisiniz. Onun saygısını kazanmak için yapılabilecek ne iyi şey, güzelliğini ve zekasını takdir etmek ve gelişmiş sosyal çevresine saygı duymaktır. Onunla birlikte çevreniz, sanat ve estetik zevkleriniz gelişir. Terazi kadını aşka aşık bir kadındır.

TERAZİ BURCU ERKEĞİ

İlişkiler konusunda taktiksel ve stratejik davranır. Aşka aşıktır ve çevresindeki en ufak bir güzelliği bile hemen algılayacaktır. Estetik kaygılardan daha çok bir insanın ruhundaki güzelliklere bağlanır. İlişki onun için her şeydir ve ilk andan itibaren bir şekilde sizinle ilişkide olmaya başlar, hem de siz daha ne olduğunu anlamadan. Sosyal ağları çok geniş olduğu için, çevresinde sayısız tanıdık ve arkadaşı vardır. Sosyal ortamların aranılan ismi olarak zamanının çoğunu dışarıda, etkinliklerde geçirebilir. Sizden de buna uyum sağlamanızı bekler.

Terazi erkeği güçlü ve ışığı parlak kadınları tercih eder. Toplum içinde belirli bir alanda öne çıkan, ne istediğini bilen hem bedeni hem de ruhu güzel bir kadın arar. İlişkilerinde dengeyi kurmayı uzun süre başaramayabilir. Bazen çok kıskanç ve sahiplenici bazen tamamen bağımsızlığına önem veren, sıkılgan bir hale gelir. Bu da karşısındaki insanın sürekli yeni bir ruh haline adapte olması demektir ki, bu o kadar da kolay değildir. Ne var ki bu erkek o kadar çekici ve yakışıklı, iletişim konusunda o kadar tatlı dillidir ki, bir şekilde sizi kendisine bağlamayı bilir.

Gerçekten de bir Terazi erkeği ilişkiyi kendi isteğiyle bitirmeye karar vermediği sürece onun ekseninden çıkmanız güçtür. Ondan kesin ve kati kararlar beklemek yerine, onunla birlikte akışa uymak daha mantıklı bir süreç olacaktır. Sevdiği insana dünyanın en uç aşkını yaşatabilir ve romantizm konusunda ustadır. Karmaşa, kaos ve bilinmezlik onu sarsacağı için, daima dürüst, net ve hedefe odaklı olup, kararları alan tarafın siz olmanız onu mutlu edecektir. Sanatçı ruhlu, diplomat, iyi bir iletişim ustası ve halkla ilişkiler konusunda başarı olmaya aday bir yapısı vardır.