Yay Burcu Erkeği Yay Burcu Kadını Özellikleri - Yay 2014 - Astroloji

Yay Burcu Erkeği Yay Burcu Kadını Özellikleri - Yay 2014 - Astroloji
Yay Burcu Erkeği Yay Burcu Kadını Özellikleri - Yay 2014 - Astroloji
Yay burcu erkeği özellikleri neler? Yay burcu kadını nelerden hoşlanır? Yay burcunu 2014 yılında neler bekliyor?

Yay burcu erkeği özellikleri neler? Yay burcu kadını nelerden hoşlanır? Yay burcunu 2014 yılında neler bekliyor?

Astroloji Danışmanı Didem Şarman'dan yay burcu için 2014 yorumu;

YAY BURCU 2014

2014 Senesi boyunca ortak gelirler ve miraslardan fayda sağlama, yurtdışı seyahatler ve basın yayın desteği, büyük karmik yıl gereği yaşamınızdaki tortuları temizlemek, arkadaş çevrenizi yeniden düzenlemek, evlenmek ve iş hayatınızda daha hırslı olmak gibi konu başlıkları odak noktanız olacak. Sene boyunca büyük karma temizliği yılında olduğunuzu hatırlatmakla konuya girebilirim. 2014’te siz hiçbir şey yapmasanız bile, oturduğunuz yerden geçmişe ait konularınızın çözümlendiğini, zamanında size zarar veren insanların zarara uğradığının haberlerini alacaksınız.

Doğrusu buna sevinmeyeceksiniz bile, çünkü sizin için o kadar bitmiş olacaklar. Fakat burada anlayacağınız derin bir bilgi saklı.. Hayatta her şeyin bir bedeli var ve size zarar vermeye çalışan insanları ilahi adalete teslim ettiğinizde, gerçekten de o ilahi adaletin ne kadar hızlı tecelli ettiğini göreceksiniz. Bu bilgi ve farkındalık sizin hayata duyduğunuz güveni arttıracak ve zarar göremeyeceğinize dair inançlarınız daha da katlanarak gelişecek. Bunun tam tersi boyutta geçirdiğiniz uzun yıllar boyunca bilerek veya bilmeyerek kime zarar verdiyseniz, o insanları veya o insanları temsil eden başka insanlarda aynı davranışları göreceksiniz.

Örneğin zamanında Ahmet’e bilerek veya bilmeyerek zarar verdiniz ve şimdi Mehmet isminde biri hayatınıza gelerek, aslında Ahmet’i temsilen o zararın bedelini size ödetecek. Bu durumda eğer siz kalbi temiz, yaptıklarından emin biriyseniz endişelenmenize gerek yok. Ama yaptığınız bazı olumsuz davranışlar varsa karşılığını görecek ve gereken dersleri alacaksınız. Bu sene hayatınıza giren herkese “ ruhsal öğretmen” gözüyle bakmanız ve olaylara daha geniş bir farkındalıkla yaklaşmanız faydanıza olacaktır. Kayıplarınızı asla kayıp olarak görmemeli ve karmanızın temizlendiğini düşünerek bu kayıpların bir kazanım olduğunu fark etmelisiniz.

Buradan hareketle, 2014 senesinde yaşayacağınız herhangi bir sağlık sorunu ve ameliyat yine tamamen karmik yüklerin temizlenmesi amacıyla gerçekleşeceği için, sağlığım bozuldu diyerek üzülmek yerine, “ne kadar şanslıyım ki yüklerimi bırakabilmem, fiziksel ve ruhsal bedenimi arındırabilmem için hastalık yoluyla bile olsa bana bir şans verildi” diyerek olaylarla yaklaşmanız sizin gibi bilgeliği gelişmiş biri için fayda sağlayacak ve konuları hızla çözümlemenize vesile olacaktır.

29 Temmuz 2014’e kadar çok yoğun olacaksınız ve yoğun bir tempoyla çalışacaksınız. Etkinlik, davet, toplantı ve kalabalık ortamların faydasını görecek, yepyeni ilişkiler geliştireceksiniz. Bu sürecin gölge yanı arkadaş çevrenizde birtakım problemler gelişebilir ve özellikle mart-nisan ve 9 mayıs’a kadar olan iki buçuk aylık süreçte arkadaşlarınızla eskiye ait sorunlar gündeme gelebilir ve tartışmalar çıkabilir. Bu süreci olumsuz değerlendirmek yanlıştır sonuçta arkadaş çevrenizi yeniden düzenliyor olacaksınız. Mars geri hareketi zamanında özellikle kadın yaylar, eski aşklarından haber alabilirler ve karşılaşmalar yaşayabilirler. Eskiye dönmek ne kadar mantıklı bir düşünün ancak eğer sizin geçmişte ilişkiniz “tamamlanmadıysa ve ruhsal olarak yarım kaldıysa, ondan öğreneceğiniz hala daha bir ders varsa” evet o zaman ilişki kendiliğinden başlayacak zaten mars dışında Satürn’ün de karmanın sonlanması isteği buna vesile olacak. Mars geri hareketinde mart-nisan ve mayıs ayının 9una kadar olan süreçte geleceğe yönelik yeni bir adım atmayın ve kariyer planlarınızı değiştirmeyin. Burada görüşmeler, buluşmalar ve planlarda aksaklıklar yaşama olasılığınız çok fazla ve aynı zamanda kariyer gelirlerinizde bir adım gerileme bekleyebilirsiniz. Olsun, iki buçuk aylık süreç size kariyerinizle ilgili daha iyi neler yapabileceğinizi sorgulatacak.

8 Mart’a kadar olan dönemde jüpiter’in geri hareketiyle birlikte ortak gelirler ve para konusunda yardım göremiyorsunuz, ne var ki 8 mart 2014 sonrası Jüpiter tam yol ileri diyecek ve miraslar, eşten, ortaktan gelen gelirler, piyango, çekiliş, nafaka, burs, sigorta şirketleri vb. yerlerden gelen paralarla sizi mutlu edecek. Aynı zamanda burada “hayati tehlikelere karşı koruma kalkanı içinde olacaksınız”

15 Temmuz 2014 ten yıl sonuna kadar yurtdışı seyahatler yapacak, eğitim öğretim konusunda çok başarılı olacak ve yeni eğitimlere katılacaksınız. Kendinizi belki de en iyi ifade edip gösterebileceğiniz 2014ün ikinci yarısında evlenen yayların sayısı oldukça fazla olacak. Bu süreç size davalarınızda şans getirirken, yüksek öğretim, hukuksal konular ve basın yayın konusunda destek oluyor olacak. Doğrusu çok şanslı bir zaman girmiş olacaksınız.

15 Nisan’da arkadaş çevrenizi ilgilendiren alanda bir Ay Tutulması ve 29 Nisan’da iş hayatınızı ilgilendiren yerde bir Güneş Tutulması gerçekleşecek. Etkilerini Nisan ayının tamamına yayacak olan bu tutulmalar sayesinde, öncelikle Ay Tutulmasının kaotik etkileri altında arkadaş çevrenizle ilgili problemler yaşayabilir, bir arkadaşınızı tamamen hayatınızdan çıkarabilirsiniz. Kimin dost kimin düşman olduğunu daha net görebileceğiniz bu tutulma esnasında kariyer gelirlerinizde ani bir problem gelişebileceği için Nisan ayından önce bütçenizi dengeli tutmanızı öneririm. Nisan ayı geleceğe yönelik yeni adımlar atmanızı desteklemezken, bu ayı bir geçiş, bekleyiş ve arınma ayı olarak nitelendirmenizi tavsiye ederim. Güneş tutulması ise etkilerini daha uzun bir zamana yayarak önünüzdeki yaklaşık bir yıllık süreçte iş hayatınızı düzenlemenize yardımcı oluyor ve size yeni iş imkanları yaratıyor olacak. Nisan ve mayıs aylarında ani iş değişiklikleri de söz konusu olacaktır. Güneş tutulması sağlık alanınızı etkilediği için nisan ve mayıs ayları daha baskın olmak üzere sağlıkla ilgili gerekli kontolleri yaptırmanız, tam taramadan geçmeniz ve varolan sağlık sorunlarınızla ilgili gerekli tedavileri yaptırmanız sizin işinize yarayacaktır.

Merkür Rx Tarihleri

7-28 Şubat 2014 Merkür Balık burcunda Retro
6 Haziran-1 Temmuz Merkür Yengeç’te Başlayarak İkizler burcunda Retro
5-26 Ekim 2014 Merkür Terazi Burcunda Retro

YAY BURCUNUN GENEL ÖZELLİKLERİ

Yönetici Gezegen: Jüpiter

Anahtar Kelime: Tecrübe ediyorum

Nasıl Davranır ?

Şimdiki zamana bilgisi ve tecrübesiyle, geçmişinden çıkardığı derslerle yaklaşır.
Öğretmen gibi davranır. Herkese anlatacak bir şeyi, söyleyecek bir sözü vardır.
İyimserdir. Olayların iyi taraflarını görüp, kendini ve karşısındakini rahatlatır.
Arkadaş gruplarında aranan isimdir. Kahkahası ve şenşakraklığıyla herkesi mutlu eder.
Kafasına koyduğu her şeyi yapar.
İlahi düzene inanır ve yaşadığı her şeyde evrensel bir mesaj arar.
Bilgisini ve tecrübelerini paylaşmak ister.
Açık sözlü ve dürüst davranır. Hiçbir şeyi saklama ihtiyacı duymaz.
Seyahat etmeye bayılır. Özgürlüğüne düşkündür.
Rengarenk giyinmeyi, enteresan aksesuarlar takmayı sever.

Olumsuz Özellikleri

Kafasına takılan bir şey varsa ok gibi gerilir, stres içinde yaşar.
Gerilmeye müsait yapıdadır. Fikir çatışmalarına dayanamaz.
İddialıdır, ben bilirim der. Kibirli tarafları vardır.
Saplantılı inançları olabilir, dine ve inançlara saplantılı, zarar verici bir düşkünlük olabilir.

İlişkilerde Nasıldır ?

Yay burcu ilişkilerinde özgürlük arar. Karşısındaki kişinin öncelikle zekasına, entelektüel kapasitesine, seyahat etme ve kitap okuma alışkanlıklarına bakar. Onu elde etmek için güzellikten önce iyi bir iletişim kabiliyeti ve zeka gereklidir. Sportif giyinir, süse önem vermez. Sevdiği insanla arasında ilahi bir bağ olduğuna, kaderin onları karşılaştırdığına inanır. Eğer Yay burcunun bilgi ve ilgi arayışını tamamlayamaz ve özgürlüğüne müdahale ederseniz sizden gidecektir.

YAY BURCU KADINI

Yay burcu kadını hayata dair birçok şeyi düşünüp, sorgular. Bir öğretmen gibi etrafına tavsiyeler verir herkesin iyi ve mutlu olmasını arzular. İnsanları güldürmek, bulunduğu ortama neşe ve kahkaha götürmek onun doğasında vardır. Onunla birlikte olan kişi daha fazla gülecek, çok şey öğrenecek ve birçok yeni yaşam deneyimi elde edecektir.

Özgürlüğüne son derece düşkün olan bu kadın, gerekirse tek başına hareket edebilir ve özgürlüğü kısıtlandığı anda kaçma eğilimi gösterir. İlişkilerinde kendini sıkmayan, özgür bırakan ve rahat davranan partnerlerden hoşlanır, ancak buradaki özgürlük ve rahatlık herkes kendi hayatını yaşasın demek değildir. Yay burcu sevdiği zaman kıskanç olur ve sahiplenir. Özgürlük iki tarafın ortak yaşam alanı dışında kendi hobilerine, seyahatlerine ve zevklerine ayırdığı serbest alandır, bu belki haftada bir kendi kız arkadaşlarıyla dışarıya çıkma arzusu belki de tek başına bir yere tatile gitme isteği ile olacaktır. Yay kadını sizin kişisel özgürlüklerinize de saygı duyacak ve sizi anlayacaktır.

O olgundur ve doğuştan yaşından büyük düşünceler ve tecrübelerle buraya gelmiştir. Hayata dair her zaman üst fikirleri vardır, bu yüzden onu anlayabilmek için partnerinin entelektüel kapasitesi geniş, kültürlü, çok zeki ve okumayı, araştırmayı, gezmeyi, görmeyi seven biri olması gerekmektedir. Yay kadını zekasını etkili kullanmayan erkekten hoşlanmayacaktır . Hayata dair daima yeni umutları ve pozitif bir bakış açısı vardır. Siz en üzgün olduğunuz zamanda bile size olayların iyi taraflarını gösterebilir ve sizi mutlu etmesini çok iyi bilir. Açıksözlü, dürüst ve zaman zaman istemsiz olarak patavatsızdır.

Hiç olmaması gereken bir yerde bile pat diye bir şeyi söyleyebilir, ancak bunu genellikle o kadar tatlı yapar ki, insanlar ona kızmak yerine gülüp geçerler. Yay kadını bazen sakarlaşabilir. Spora, doğaya, yıldızlara, uzaya, evrene ve felsefeye ilgisi vardır. Yurtdışı tatiller, özellikle yurtdışına gittiğinizde oranın tarihi ve kültüründen öğrenilecek çok şey varsa ilgisini cezbeder. Onunla birlikte olmak istediğinizde iletişim gücünüzün yüksek olması, keskin bir zekaya sahip olmanız ve onun merakını ve ilgisini cezbeden yeni deneyimleri ona sunmanız gerekmektedir. Renkli giyinmeyi, standartın dışında kıyafetlerle eğlenceli görünmeyi severler. Vücudunun alt bölümleri kilo almaya müsait olsa da, genelde yay kadınları sportmen görünüşlü ve düzgün bir fiziğe sahiptir. İyi bir öğretmen, çevirmen, rehber olurlar. Müziğe, astroloji ve dinlere ilgisi vardır.

YAY BURCU ERKEĞİ

Sonsuz iyimserlik ve tükenmez bir inançla Yay erkeği bu dünyada yaşayan bir bilge gibidir. Hayatındaki herkese anlatacak bir şeyleri ve paylaşacak umutları vardır. Kalabalık bir arkadaş çevresine ve sayısız insanla iletişime sahiptir. Hayatındaki birçok kişiye farkında olarak veya olmayarak “öğretmeye” devam eder. O her kadına potansiyel sevgili gözü ile bakmak yerine, karşısına çıkan herkesle herhangi bir konuda “paylaşımda” bulunmaya değer verir.

Öğretme ve öğrenme süreci onun için hayat boyu devam eder ve bu yüzden insanlar sürekli iletişim halinde olmalıdır. Karşısına çıkan kadında entelektüel kapasite, keskin ve hızlı bir zeka, arkadaş çevresiyle uyum, seyahat ve yeni bilgileri öğrenme hevesi arar. Yay erkeği hayatındaki kadınla her şeyden önce “konuşabilmek, fikir paylaşımında bulunabilmek” ister. Her ne kadar adları çapkına çıkmış olsa ve birçok gönül ilişkisi yaşamış olsalar da, esasen onun içindeki bilgelik aşkı, ona “evrensel sevgiyi ve aşkı” aratır.

Bu yüzden yüzeysel insanlara ve yüzeysel fikirlere katlanamaz ve bu tip ilişkileri kısa sürerek, biter. Yay erkeği talihli ve şanslıdır. Bu şansı gittiği her yere götürür. Sonsuz umuduyla, hayatındaki her problemi çözebilir ve kriz yönetimini iyi yapar. Gülmek, kahkaha atmak, bulunduğu ortamlarda espriler yaparak insanları mutlu edip, eğlendirmek onun doğal davranış şeklidir. Onun hayatında olan birinin kıskançlık yapmaması, sorgulamaması, kendi fikirlerini ve değerlerini sürekli geliştiren bir kadın olması ve onun davranışlarının ardında bir samimiyetsizlik aramaması gerekir. Çünkü yay erkeği olduğu gibidir, düz ve dürüsttür. Kararlarını kalbiyle alır ve mantıkla hareket etmek yerine çoğu zaman duygulara önem verir. Birlikte maceralar yaşayabilir, şimdiye kadar denemediğiniz ilginç bir sporu onunla deneyebilirsiniz.

Örneğin paraşütle atlamak. Yay erkeği spora, müziğe, kişisel gelişime ve inançlara ilgili ve meraklıdır. Dini alanlarda, sportif faaliyetlerde, müzik alanında, öğretmenlikte, yurtdışı bağlantılı işlerde çok başarılı olur.

YAY BURCU VE SAĞLIK

Vücutsal dengesizliklere açık olan Yay insanlarının bedenlerinin alt bölümü kilo almaya müsaittir. Karaciğer ve uylukları hassas olduğu için aşırı yağlı yiyeceklerden kaçınmaları, kolesterol testleri yaptırmaları faydalı olacaktır. Safra bölgesi ile ilgili sorunlar ve hepatit ile ilgili problemler yaşayabilirler. Depresyona yatkındırlar. Yükselen yengeçlerin, sağlık evi Yay burcu olduğu için aynı rahatsızlıklarla karşılaşabilirler.