Yengeç Burcu Erkeği Yengeç Burcu Kadını Özellikleri - Yengeç 2014 - Astroloji

Yengeç Burcu Erkeği Yengeç Burcu Kadını Özellikleri - Yengeç 2014 - Astroloji
Yengeç Burcu Erkeği Yengeç Burcu Kadını Özellikleri - Yengeç 2014 - Astroloji
Yengeç burcu erkeği özellikleri neler? Yengeç burcu kadını nelerden hoşlanır? Yengeç burcunu 2014 yılında neler bekliyor?

Yengeç burcu erkeği özellikleri neler? Yengeç burcu kadını nelerden hoşlanır? Yengeç burcunu 2014 yılında neler bekliyor?

Astroloji Danışmanı Didem Şarman'dan yengeç burcu için 2014 yorumu;

YENGEÇ BURCU 2014

Yıl boyunca kendinizi dış dünyaya gösterdiğiniz tavrınızda değişiklikler yaşayacaksınız sevgili Yengeç. Bu konu sizin için öncelikli olarak önemlidir çünkü bundan sonraki zamanda insanlar sizin biraz daha sert ve ciddi taraflarınızı görebilirler ve bu esasen sizin gibi sürekli kendinden bir şeyler veren biri için güzel bir adımlamadır, bu adımlama size “hayır, ben ve benim önceliklerim” dedirtebilecek türdedir. 2014 boyunca aşk hayatınızda oldukça seçici ve temkinli olacaksınız çünkü artık daha fazla üzülmeye tahammülünüz kalmamış durumda.

Aşk hayatınızda mantıklı seçimler yapacak, önceliği kendinize vererek kişisel değerlerinizi yükselteceksiniz. Eğer çocuğunuz varsa bu sene onun çok çabuk olgunlaştığını fark edebilirsiniz, ancak aranızda iletişim konusunda zaman zaman aksaklıklar gelişebilir. Eğlence anlayışınız ve yaşamdan zevk alma potansiyeliniz de ciddi bir dönüşüme uğruyor ve siz biraz daha kendi kendinize kalmayı, yakınlarınızla etkinlikler düzenlemeyi daha eğlenceli buluyor olacaksınız. Şu anda kendinizi yeterince ifade edemiyor veya herhangi bir alanda hayatınızda belirsizlikler yaşıyor olabilirsiniz. BU kimileriniz için depresif olan etki, 8 Mart 2014 itibariye sona eriyor ve siz 16 Temmuz 2014’e kadar gerçek anlamda mutluluğu ve şansı yakalıyor olacaksınız. Çünkü bu süreçte kendinizi iyi hissedecek ve moralli olacaksınız.

2014’ün ilk yarısı sizin için kişisel gelişimi ve ruhsal anlamda olgunlaşmayı anlatmakta. Burada eski düşüncelerinizden çok farklı bir noktada olacak ve adeta bir kırılma yaşayacaksınız. Hep başkalarına değer veren siz, gerçekten de kendiniz adına mutluluk verici adımlar atacak ve geçmişin esaretinden kurtularak önünüzdeki güzel günlere odaklanacaksınız.
Mart 2014’e kadar sağlık sorunlarınız baş gösterebilir ve eskiden yaşadığınız sağlık sorunları tekrar ortaya çıkabilir, böylece onları yılın ilk üç ayında çözümleyerek senenin geri kalan kısmında rahat edebilirsiniz. Zaten yaşadığınız rahatsızlıkların önemli bir bölümü tamamen psikolojik sevgili yengeç, umarım 2014te her şeyi bu kadar takmamayı ve en büyük değeri başkalarından önce kendinize vermeyi öğrenirsiniz.

16 Temmuz 2014 ‘ten yıl sonuna kadar olan dönemde ve çalışma hayatınızda başarılarınız artarken, yurtdışı bağlantılı bir iş yapabilir, eğitim öğretim kurumlarından fayda görebilir, yeni bir kursa başlayabilir ve yeteneklerinizi geliştirebilirsiniz. Bu noktada maddi imkanlarınızın artacağını görmekteyim. Ancak bu daha çok sizin emek vermenizle olacağı için, işinizle ilgili tüm eğitimleri seminerleri almanız, fazladan çaba sarf edip kendinizi geliştirmeniz para kazanma sürecinizi hızlandıracaktır. Bu süreçte alım satım ve gayrimenkullerden yana şansınız artacağı için, lüks ve gösterişli eşyalar, mallar satın alabileceksiniz.

Yılın ilk yedi ayında, Temmuz 2014’e kadar aile içi ilişkilerde agresiflik ve çatışmaya açık bir enerji söz konusu. Aile büyüklerinizle ciddi anlamda anlaşmazlıklara düşebilirsiniz ki bu sizin isteyeceğiniz en son şeydir bu hayatta. Fikirlerinizin çatışması ve aileyle yaşanan sorunlar sizin içsel güvenliğinizi tehdit ederek huzursuz olmanıza sebep olacaktır zaman zaman. Özellikle ikili ilişkilerinizle ilgili konularda ailenizle çatışma yaşayabilirsiniz. Senenin ilk yarısında ev ve yerleşime dair sorunlar göründüğü için, kendinizi güvende hissetmek için enerji dengeleme çalışmaları yapmanız ve varolan olumlu değerlerinize odaklanmanız, sizi mutlu eden şeylere yönelmeniz fayda getirecektir. Unutmayın ki çatışmalar bir sonuç değil bir seçimdir. Yani bu biraz da sizin elinizde.

15 Nisan’da ev, aile, yuva, yerleşim ve ebeveynlerinizi ilgilendiren alanda bir ay tutulması, hemen ardından 29 Nisan’da da gelecek, arkadaşlıklar ve kariyer gelirlerinizi ilgilendiren yerde bir Güneş Tutulması meydana gelecek. Nisan ayının tamamına yayılan bu enerjiler sayesinde, ay içinde arkadaş çevrenizle diyaloglarınız beklediğiniz gibi gelişmeyebilir, aile bireylerinizle ciddi yol ayrımlarına gelebilirsiniz ve bu sıkıntı yaratabilir. Aile ve aile içi iletişimde hassas bir eşikten geçeceğiniz için, ortaya çıkan sorunlarda ailenizi kırmamanız ve aile büyüklerinize verdiğiniz üstün değerlerinizi korumanız önemli olacaktır, çünkü unutmamak gerekir ki sizin gibi biri için, herkes gider ama aile bağları ölene dek kalır.. Nisan ayı tutulmaları esnasında ruhunuzdaki gerginlik ön plana çıkacağı için mümkün olduğunca sakin ortamlarda yer almanız, dinlendirici aktivitelerde bulunmanız önemlidir. 29 Nisan tutulması ise geleceğinizin önünde yeni bir kapı açacak ve sizin sosyalliğinizi arttırırken, size faydası dokunacak birçok yeni insanla tanışmanızı sağlayacak. Bu süreç aynı zamanda organizasyonlar, toplantılar ve etkinlikler ile yoğun bir tempoya kavuşmanızı da sağlıyor.

Merkür Rx Tarihleri

7-28 Şubat 2014 Merkür Balık burcunda Retro
6 Haziran-1 Temmuz Merkür Yengeç’te Başlayarak İkizler burcunda Retro
5-26 Ekim 2014 Merkür Terazi Burcunda Retro

YENGEÇ BURCUNUN GENEL ÖZELLİKLERİ

Yönetici Gezegen: Ay

Anahtar Kelime: Bağlıyım

Nasıl Davranır ?

Güvenene kadar davranışları ve duygularında kapalıdır. Ne düşündüğünü dışarıdan anlayamazsınız.
Duygusaldır ve duygularıyla hareket eder. Ruh hali gelgitlere açıktır.
Geçmişine, değerlerine ve geleneklerine bağlıdır.
Annesine çok değer verir. Annesiyle iyi anlaşamayan birisiyle asla ciddi düşünemez.
Aile kavramına çok önem verir, ailesi hassasiyetidir.
Kırıldığı zaman küsebilir.
Sevdiği ve hayatına aldığı insanları sürekli korumak, sevmek, beslemek ister. Anaçtır.

Olumsuz Özellikleri

Duygusal dünyasında onu üzen insanları sadece belirli bir geçmişi var diye bırakmakta zorlanabilir, kendi kendine zarar verir ve geleceğinin önünü tıkar.
Sinirlendiğinde söylenme huyu vardır. Aynı şeyi defalarca tekrar edebilir ve küsebilir.
Aşırı alınganlık huyu vardır.
Korumacılığı abartırsa nefes alamadığınızı hissedebilirsiniz.
Korkak ve nefret dolu olabilir.

Yengeç Burcu İlişkilerde Nasıldır ?

Fedekar, bağışlayıcı, merhametli ve korumacı bir yapı sergiler. Bir insana güvenmek için çok uzun bir zamana ihtiyaç duyar. Güvendikten sonra çok büyük bir yanlış yapmadığınız sürece senelerce hayatınızda kalır ve hayatınızın merkezi olmak ister. İlişkilerde riski, eğer kadının burcu Yengeç ise erkeğe annelik yapma arzusu bir süre sonra ilişkiyi kadın erkek ilişkisinden anne-oğul ilişkisine döndürebilir. Erkek Yengeçse, bu kez kadına babalık yapma modeline geçebilir ve ilişki yine kadın erkek ilişkisinden bu kez baba-kız ilişkisine dönebilir.

YENGEÇ BURCU KADINI

Yengeç kadını ile tanıştığınızda onun bir yanda sempatik doğası ve sevgi dolu bakışları diğer yanda ise soğuk ve mesafeli tavırlarını görerek, sizin için tam olarak ne hissettiğini anlamayabilirsiniz, çünkü o size büyük bir güven duymadan duygularını açmayacaktır. İlk görüşmelerde samimiyetten, yüz göz olmaktan hiç hoşlanmaz ve mesafeli davranmanızı tercih eder. Onun için aşk ilişkileri asla yüzeysel olamaz ve kesin bir güven hissetmeden sizinle görüşmeleri her zaman belirli bir sınırda kalacaktır. Bir yola çıktığı zaman uzun soluklu olmasını ister.

O yola çıkıncaya kadar da sizi birçok konuda kendine göre dener. Özellikle ağırbaşlı ve soğukkanlı tavrınızı korumanızı ister. Sevdiği insanlara karşı sonsuz merhametli, koruyucu ve sevgi doludur. Bazı zamanlar adeta bir anne gibi giyeceğiniz kıyafete kadar düşünüp, sizin için hazırlar. Yengeç kadını iyi bir anne ve ev hanımıdır. Eş olarak ideal partnerdir ve evlilik hayali ile yaşar. Üzüldüğü zaman uzun süre söyleneyebilir ve arka arkaya üzüntülerini sıralayabilir. Küsme huyu vardır. O hatalarınızı yüzünüze vurmaktansa, sizin kendi kendinize anlamanızı tercih eder. Bu yüzden de aslında size zaman tanır. Duyguları gitgellidir ve aniden kafasına bir şeyi takıp, dalıp gidebilir.

Yoğun ilgiden ve şımartılmaktan hoşlanırlar. İlgi onlar için her şeydir, aradığı ilgiyi ona vermez ve ilişkiye başladıktan sonra soğuk davranırsanız onu kaybedersiniz. İlişkinin ilk başlarında çekingen ve mesafeli olsa da, ilerleyen zamanda sizin tüm ihtiyaçlarınızla ilgilenen harika bir partner ve ideal bir eş olur. Annesine ve aile bağlarına çok düşkün olduğu için, ailesiyle ilişkilerine karışılmasını istemez. Onun hayatında olan kişi kendisine olduğu kadar, ailesine de saygı göstermek zorundadır. Ev işleri, arkeoloji, tarih konuları ve öğretmenlikte başarılı olur.

YENGEÇ BURCU ERKEĞİ

Sakin, huzurlu ve ailesine düşkündür. Aile ilişkilerine çok önem verdiği gibi, ailesine saygıda kusur etmeyecek insanlarla yakın ilişkiler kurar. Evde oturmayı, zamanını evde değerlendirmeyi sever. Yumuşak, sevgi dolu ve koruyucudur. Hayatındaki insanı korumak, ona güvenmek ve bağlanmak ister. Kısa süreli ilişkilerdense, uzun süreli ilişkiler insanıdır, ancak birini sevip, onu hayatına alabilmesi uzun zaman alır.

Hayatında olacak kadının çalışan, üreten, hayatında bir şeyleri başarma azmi ve isteği olan biri olmasını arzular. İlk etapta hemen ilgisini belli eden kadınlardansa, bir süre mesafesini koruyan, ne istediğini net olarak bilen ve hatta dışarıya karşı bir parça soğuk olarak tabir edilen kadınlara ilgi duyar. Birlikte üretmek ve birlikte paylaşmak onun için önemlidir. Annesine çok düşkün olduğu için hayatındaki kadının annesine maksimum saygı ve sevgi duymasını arzu eder. Bazı durumlarda yengeç erkeği annesi ile o kadar içli dışlı bir ilişki kurar ki, olgunluk çağlarına kadar bu bağ, ikili ilişkilerinde sorunlar bile yaratabilir.

Ruh hali değişken olduğu için zaman zaman sıkılgan, söylenen biri olacak, zaman zaman ise dünyanın en romantik erkeği olarak karşınıza çıkacaktır. Zaman zaman tek başına geçirmek isteyeceği zaman aralıklarına ihtiyaç duyacak olsa da, genel anlamda yalnız kalmaktan hoşlanmaz ve duygularını paylaşmaya, birlikte olmaya ihtiyaç duyar. Para konusunda ancak ailesi kadar yakın gördüğü insanlara karşı eli açıktır, aksi durumlarda maddi durumunu paylaşmayı sevmez. Aşçılık, bakım işleri, antikacılık ve parayı çoğaltacak mesleklerde başarılı olur.

YENGEÇ BURCU VE SAĞLIK

Yengeç burcu insanların göğüsleri, oniki parmak bağırsağı ve sindirim sistemleri hassastır, mideleri ile ilgili rahatsızlıklar yaşayabilirler. Bu sebeple beslenme düzenlerine önem vermeleri, baharatlı ve acılı besinlerden uzak durmaları ve hijyeninden emin oldukları yiyecekleri tüketmeleri önemlidir. Şişmanlamaya müsait bir yapı vardır. Genetik olarak kanser hastalığı taşıyorsa, beslenme düzenine dikkat etmeli, sporu yaşam tarzı olarak benimsemeli ve stresle baş etme yöntemlerini öğrenmelidir. Yükselen Kovaların, sağlık evi yengeç burcu olduğu için aynı rahatsızlıklarla karşılaşabilirler.