AA'nın "Yılın Fotoğrafı" oylaması

AA'nın "Yılın Fotoğrafı" oylaması
AA'nın "Yılın Fotoğrafı" oylaması
- Aydın Valisi Erol Ayyıldız, haber kategorisinde "Ay ve Tank", "Morglarda Yer Kalmayınca" ve "Ayrım Duvarındaki Delik", yaşam kategorisinde ise "Annesinin Terk Ettiği Babun" fotoğrafına oy verdi

AYDIN (AA) - Aydın Valisi Erol Ayyıldız, Anadolu Ajansı (AA) tarafından düzenlenen "Yılın Fotoğrafı" oylamasına katılarak haber ve yaşam kategorilerinde 4 fotoğrafa oy verdi.

AA Aydıne ekibini makamında kabul eden ve "Yılın Fotoğrafı" hakkında bilgi alan Vali Ayyıldız, haber kategorisinde Emin Mengüarslan'ın "Ay ve Tank", Ashraf Amra'nın "Morglarda Yer Kalmayınca" ve Issam Rimawi'nin "Ayrım Duvarı'nda Delik" fotoğraflarına oy verdi. Ayyıldız, yaşam kategorisinde ise Kerem Kocalar'ın "Annesinin Terk Ettiği Babun" fotoğrafını seçti.

Oylamanın ardından fotoğraflarla ilgili değerlendirmelerde bulunan Vali Ayyıldız, fotoğrafların hepsinin birbirinden güzel olduğunu AA'nın fotoğraf kalitesinin her geçen yıl yükseldiğini belirtti.

AA'nın, Türkiye 'nin öz evladı olduğunu kaydeden Erol Ayyıldız, şunları söyledi:

"Anadolu Ajansımız dünyaya marka olmuş bir haber ajansımızdır. Eğer haberlerle ilgili soru işaretleri oluşmuşsa onu doğrulamak gerekiyor. Dolayısıyla hemen 'bir de AA'nın haberine bakalım' deniyor. AA ciddi anlamda kendini ispat etmiştir. Ben çok değerli idarecileri ve çalışanları tebrik ediyorum. Bir kamu kurumu kuruluşu olarak dünyada ve Türkiye'de bu ivmeyi yakalamak kolay değil."