Aydın'dan kısa kısa

Aydın'dan kısa kısa
Aydın'dan kısa kısa
- Kuşadası Belediyesi tarafından bakım ve onarım çalışmaları sürdürülen camiler, Ramazan Bayramı'na hazırlanıyor

AYDIN (AA) - Kuşadası Belediyesi tarafından bakım ve onarım çalışmaları sürdürülen camiler, Ramazan Bayramı'na hazırlanıyor. 

Belediye tarafından yapılan yazılı açıklamada, Hanım, Türkmen, Sanayi, Özaydın Bayülgen, Yayla, Çınar ve Yeniköy camilerinde, boya, badana, onarım ve bahçe temizliği çalışmalarının tamamlandığı belirtildi. 

İlçedeki bakım ve onarıma muhtaç diğer camilerde de çalışmaların sürdürüldüğü ifade edilirken, cami bahçelerinde vatandaşların güneşten etkilenmemesi için gölgelik alanlar oluşturulduğu da kaydedildi.  

 -Yazıcıoğlu'ndan hastane ziyareti

Aydın Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği görevine atanan Uzman Dr. Selma Yazıcıoğlu, Nazilli Devlet Hastanesi'ni ziyaret etti. 

Yetkililerle görüşerek sağlık hizmetleriyle ilgili bilgi alan Yazıcıoğlu, hastaları da ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini iletti. 

Yazıcıoğlu, ziyaret sırasında gazetecilere yaptığı açıklamada, Aydın'daki sağlık kuruluşlarında halka sağlık hizmetinin en iyi şekilde sunulması için gayret harcayacaklarını söyledi. 

Nazilli Devlet Hastanesi'nin de önemli bir yere sahip olduğuna işaret eden Yazıcıoğlu, "Hastanemiz, Aydın ilinin en modern sağlık kuruluşlarından bir tanesidir. Nazilli başta olmak üzere Bozdoğan, Buharkent, Kuyucak, Karacasu, Yenipazar ve Sultanhisar ilçelerimizdeki vatandaşlarımıza sağlık hizmeti sunuyor. Hastanede başarılı hekimlerce başarılı operasyonlar gerçekleştiriliyor" diyerek yetkililere teşekkür etti. 

-İtfaiye personeline eğitim

Germencik Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü personeline yönelik düzenlenen eğitim programında, itfaiye erlerinin kendini koruması, araçtan yaralı kurtarma, yangına müdahale ve yanan araçların söndürülmesi konularında bilgilendirme yapıldı. 

Eğitim Uzmanı Mutlu Işık, programda yaptığı açıklamada, Didim'de başlayan eğitimlerin Aydın'ın tüm ilçelerinde düzenleneceğini belirtti. 

Germencik'te devam eden eğitim çalışmalarının 14 gün sürdüğünü ifade eden Işık, "Amacımız bu mesleğin daha bilinçli ve dikkatli şekilde verilebilmesini sağlamaktır" dedi. 

Öte yandan eğitim programı çerçevesinde, itfaiye erlerinin kendini koruması, yanan evdeki yaralıları kurtarma, kaza yapmış aracın içerisindeki yaralıların kurtarılması gibi konularda uygulama da yapıldı. 

Program çerçevesinde Aydın genelindeki 450 itfaiye personeline eğitim verilmesi planlanıyor.  

-Yüzme kursunu tamamlayan öğrencilere sertifika

Nazilli Belediyesince düzenlenen yüzme kurslarına katılan 70 öğrenciye sertifika verildi. 

Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, Şehit Akın Kurtoğlu Yüzme Havuzu'nda düzenlenen programda yaptığı konuşmada, yüzme kursunun ilk etabını tamamladıklarını, ikinci etaba Ramazan Bayramı'ndan sonra başlayacaklarını söyledi. 

Kurslara öğrencilerin yanı sıra anne ve babalarının da katılabileceklerini ifade eden Alıcık, "Belediye olarak vatandaşları spor etrafında birleştirip kaynaştırmayı amaçlıyoruz" diye konuştu. 

Alıcık, konuşmaların ardından yüzme kursunu başarıyla tamamlayan 70 öğrenciye sertifikalarını teslim etti.