Aydın'dan kısa kısa

Aydın'dan kısa kısa
Aydın'dan kısa kısa
- Nazilli'de pamuk hasadının başlaması nedeniyle "tarla günü" etkinliği yapıldı

AYDIN (AA) - Nazilli'de pamuk hasadının başlaması nedeniyle "tarla günü" etkinliği düzenlendi. 

Nazilli Pamuk Araştırma Enstitüsü Müdürü Sadettin Öztürk, enstitünün deneme tarlasındaki etkinlikte yaptığı konuşmada, pamuğun Türkiye için stratejik bir ürün olduğunu, hasadında çok dikkatli olunması gerektiğini söyledi. 

Üreticilerin yıl boyunca emek verdikleri ürünün hasadındaki yanlışlıklar nedeniyle kalitenin bozulduğunu, ürünün de istenilen fiyattan satılmadığını ve mağduriyetlerin yaşandığına işaret ederek üreticileri uyaran Öztürk, şunları kaydetti:

 "Özellikle pamukta kirlilik büyük bir sorun. Bu noktada üreticiler büyük yanlışlıklar yapıyor. Binbir emekle toplanan pamuğun kirli olması, zamanında ve istenilen fiyata satılamamasına sebebiyet veriyor." 

Etkinlikte Nazilli Pamuk Araştırma Enstitüsü Müdür Yardımcısı Koray Şimşek, hayata geçirdikleri, "Pamukta Makineli Hasat Hazırlığında Kullanılan Yaprak Döktürücü Kimyasalların Lif Kalitesi Üzerine Etkileri" isimli proje hakkında bilgilendirme yaptı.

- Didim'de Yerel Hizmetler Merkezi'nin açılışı

Aydın Büyükşehir Belediyesi Yerel Hizmetleri Merkezi'nin Didim Şubesi açıldı. 

Akbük mahallesindeki merkezin açılış töreninde konuşan Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, hizmetlerin sürdürülmesi sürecinde vatandaşlarla daha sık görüşüp sıkıntı ve talepleri birinci ağızdan alabilmek amacıyla bu hizmeti gerçekleştirdiklerini belirtti.

Çerçioğlu, "Vatandaşlarımız bir sıkıntı ile karşılaştıklarında bu merkezlere gelip personelimizle görüşerek iletebilecek. Ulaşım, altyapı sosyal hizmetler, fen işleri gibi tüm alanlarda halkımız sıkıntı ve taleplerini iletebilirler" dedi.

Konuşmaların ardından katılımcılar açılışı yapılan merkezi gezdi. 

Açılış programında belediyenin bayan mehteran takımı gösteri yaptı.