Aydın'dan kısa kısa

Aydın'dan kısa kısa
Aydın'dan kısa kısa
- Çine'de ihtiyaç sahibi ailelerin gıda ihtiyaçlarını karşılayabilmesi için bir işletmeci iş yerinin önüne "hayır dolabı" koydu

AYDIN (AA) - Çine'de bir işletmeci, ihtiyaç sahibi ailelerin gıda ihtiyaçlarını karşılayabilmesi için  yerinin önüne "hayır dolabı" yerleştirdi. 

Çine Hükümet Meydanı'nda inşaat işleri üzerine faaliyet gösteren iş yerinin sahipleri, ihtiyaç sahibi ailelere destek olmak amacıyla "hayır dolabı"nı faaliyete geçirdi. İş yerinin önüne yerleştirilen hayır dolabındaki çeşitli gıda malzemeleri, ihtiyaç sahibi ailelerin kullanımına sunuldu.  

İş yeri sahipleri, vatandaşların da yardım amacıyla hayır dolabına dayanıklı gıda ürünlerini bırakabileceklerini söyledi.

 

- Şehit çocuklarına bilgisayar

Aydın Valisi  Erol Ayyıldız, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının "Yalnız Değilsiniz, Türkiye 'nin En Büyük Ailesi" projesi kapsamında, şehit çocuklarına tablet ve bilgisayar hediye etti.

Aydın Valiliğinde düzenlenen törende konuşan Vali Ayyıldız, birlik ve beraberliğin önemine vurgu yaptı. 

"Her şeyden önce askerlerimize, polislerimize ve vatandaşlarımıza haince yapılan saldırıları, birlik ve beraberliğimize kast edenleri, 10 Ekim'de ciğerimizi, kalbimizi acıtan olayı kınıyoruz" ifadesini kullanan Ayyıldız, konuşmasının ardından şehit çocuklarına Halk Bankası tarafından temin edilen tabletleri dağıttı.

 

- Av sezonu cumartesi günü açılıyor

Çine Avcılar ve Atıcılar Derneği Başkanı Salim Eryalçın, keklik, tavşan ve domuz av sezonunun cumartesi günü açılacağını duyurdu.

Eryalçın, yaptığı açıklamada, 17 Ekim 2015 Cumartesi günü başlayacak av sezonuyla ilgili üyelerini bilgilendirdi. Eksik belge ile yapılacak avlanmanın cezası olduğunu hatırlatan Eryalçın bu konuda avcıların gerekli evraklarını düzenlemesi uyarısında bulundu.

Devlet avlaklarında haftanın 7 günü av izninin bulunduğunu hatırlatan Eryalçın, avcılar için sezon süresince günde iki hayvan olmak üzere il içi 16, il dışı 12 gün av kısıtlaması olduğunu hatırlattı.

Eryalçın, derneğe üyeliği olmayanların "kaçak avcı" olarak nitelendirildiğini dikkati çekerek, devlet avlakları dışında Çatak, Elderesi, Bereket, Bağlarbaşı, Subaşı, Kızılgüney, Tepeköy, Bucak, Cumalı, Ünlüce, Çaltı, Yolboyu, Karakollar ve Kahraman mahallesi çevresinin Avcı Bilgi Sistemi'ne giriş yapma zorunluğu olmadan avlanılabilecekleri bölgeler olduğunu kaydetti.

 

- Engelli vatandaşa tekerlekli sandalye

Karpuzlu Çiftçi Malları Koruma Başkanlığı, engelli bir kişiye tekerlekli sandalye hediye etti.

Karpuzlu Çiftçi Malları Koruma Başkanı Ünal Şenlendi, engelli vatandaşın tekerlekli sandalye ihtiyacı olduğu ve yardım beklediği konusunda aldıkları talep üzerine konuyu meclis toplantısında ele aldıklarını bildirdi. 

Şenlendi, meclisin onayı üzerine yaptıkları araştırma sonrası tekerlekli sandalyeyi temin ettiklerini ve ihtiyaç sahibi Fikret Önder'e hediye ettiklerini söyledi.