CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Aydın'da:

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Aydın'da:
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Aydın'da:
- "Ben size bu ülkede huzuru, barışı, birlikte yaşamayı vadediyorum"

AYDIN (AA) -  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu , "Ben size bu ülkede huzuru, barışı, birlikte yaşamayı vadediyorum" dedi. 

Çine Meydanı'nda vatandaşlara hitap eden Kılıçdaroğlu,   Kasım'da yapılacak genel seçimde oy kullanacak vatandaşların iyice düşünmeleri ve 7 Haziran'dan sonra terör olaylarının neden arttığını kendilerine sorması gerektiğini söyledi.

7 Haziran seçimlerinde vatandaşın görevini yerine getirerek oyunu kullandığını ve koalisyon yapılmasını istediğini anlatan Kılıçdaroğlu, ancak bunun gerçekleştirilmediğini ifade etti.

Türkiye 'nin herkesin huzur içerisinde yaşayacağı bir ülke olduğunu vurgulayan Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti:

"Ben size bu ülkede huzuru, barışı, birlikte yaşamayı vadediyorum. Hiç kimseyi ötekileştirmeden, hiç kimsenin inancını siyaset konusu yapmadan, bunu özellikle söylüyorum, birisi gelir size din üzerinden siyaset yaparsa bilin ki o en büyük sahtekardır. Açıkça söylüyorum din üzerinden siyaset yapıyorsa bilin ki o en büyük sahtekardır, neden? Allah'la kulun arasına girmek hangi kitapta yazılı. Kimin ne kadar Müslüman olduğunu kim bilebilir, kimin eline böyle bir terazi verildi. Bunlara izin vermeyeceğiz."  

CHP iktidarının ilk 4 ayında "siyasi ahlak yasası"nı çıkaracaklarını anlatan Kılıçdaroğlu, siyasetin namuslu insanların görev alanı olması gerektiğine işaret etti.

Kılıçdaroğlu, hükümetin dış politikasını eleştirerek, Suriye'deki savaşı sonlandırıp, Türkiye'de yaşayan Suriyelileri ülkelerine göndereceklerini ifade etti.

Kendisinin Bülent Ecevit'in geleneğinden geldiğini aktaran Kılıçdaroğlu, CHP'nin ne ezen, ne de ezilen, insanca hakça bir düzeni getireceğini söyledi.

- Başbakan demek kolay

Kemal Kılıçdaroğlu , daha sonra Nazilli içesine geçerek, İstasyon Meydanında vatandaşlarla bir araya geldi. 

Gençlerin Türkiye'nin umudu olduğunu ifade eden Kılıçdaroğlu, daha iyi okuyacakları ve gezecekleri imkanları CHP iktidarıyla bulabileceklerini savundu.

Kalabalığın, "Başbakan Kemal" tezahüratları üzerine Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti:

"Başbakan Kemal demek kolay, önemli olan onu gerçekleştirmek,  onun için hepimize görev düşüyor. Benim siyasi kariyer gibi bir özelliğim yok, benim köşeyi dönmek gibi bir hastalığım yok, benim kul hakkı yemek gibi Allah nasip etmesin bir alışkanlığım da yok, ben size hizmet etmek istiyorum, kul hakkı yemeden hizmet etmek istiyorum. Bu ülkenin aydınlığı, güzelliği için hizmet etmek istiyorum, sizi seviyor, size inanıyor, size güveniyorum, o nedenle siz de bize güvenin."  

Kemal Kılıçdaroğlu, konuşmasının son bölümünde CHP iktidarında yapacaklarından bahsederek, vatandaşların 1 Kasım'da partisine oy vermelerini istedi.