Didim'de ilçe turizmine mutfak kültürü katkısı

Didim'de ilçe turizmine mutfak kültürü katkısı
Didim'de ilçe turizmine mutfak kültürü katkısı
AYDIN (AA) - Aydın'ın Didim ilçesinde bulunan Didim Zeynep-Mehmet Dönmez Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve bir otelin proje ortağı olduğu "Snacks"...

AYDIN (AA) - Aydın'ın Didim ilçesinde bulunan Didim Zeynep-Mehmet Dönmez Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve bir otelin proje ortağı olduğu "Snacks" projesiyle 3 ülkenin yemek kültürü transfer ediliyor. 

İngiltere 'deki Lewisham Southwark College koordinatörlüğünde, Didim Zeynep-Mehmet Dönmez Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Didim Venosa Beach Resort & Spa ve İtalya'daki IAL Innovazione Apprendimento Lavoro Friuli Venezia Giulia S.r.l. Impresa Sociale kurumlarının ortak katılımlarıyla 2014 teklif çağrısı döneminde başvurusu gerçekleştirilerek hibe almaya uygun görülen "Snacks" adlı projenin 2.Uluslararası toplantısı Didim'de gerçekleştirildi.

Toplantı için ilçeye gelen katılımcılar, Didim Kaymakamı İskender Yönden, Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay ve Didim İlçe Milli Eğitim Müdürü Emrah Turgut'u ziyaret etti.

Kaymakamlıkta gerçekleşen ziyarette proje hakkında bilgiler veren, Didim Zeynep-Mehmet Dönmez Mesleki ve Teknik Lisesi Proje Koordinatörü Mehmet Doğan, turizme katkıda bulunmak amacıyla 2014 teklif çağrısı döneminde başvuru gerçekleştirildiğini ve "Snacks" adlı "KA2" projesi için hibe aldıklarını belirtti.

Didim Kaymakamı İskender Yönden, hazırladığı projelerle ön plana çıkan Didim Zeynep-Mehmet Dönmez Mesleki ve Teknik Lisesi'ni tebrik ederek, bu projenin ilçedeki diğer okullara da örnek olacağını düşündüğünü belirtti.

İngilizlerin kendine ait disiplinli yapısının, İtalyanların da sıcaklığının olduğunu ifade eden Kaymakam Yönden, bu iki özelliğin bir araya gelmesi sonucu ortak bir yemek kültürünün ortaya çıkabileceğini dile getirdi.