Didim'de turizm zirvesi

Didim'de turizm zirvesi
Didim'de turizm zirvesi
AYDIN (AA) - Aydın'ın Didim ilçesinde bu yıl 7'si düzenlenen Turizm Yatırım Zirvesi, Aytaç - Nurullah Kocabıyık Kültür Merkezi'nde...

AYDIN (AA) - Aydın'ın Didim ilçesinde bu yıl 7'si düzenlenen Turizm Yatırım Zirvesi, Aytaç - Nurullah Kocabıyık Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi.

"Dış Politika ve Turizm" ana başlığında düzenlenen zirvede ilçe turizminin sorunları ve çözüm yolları tartışıldı.

Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay, konuşmasında zirveye turizmcilerin yeterince ilgi göstermemesini eleştirdi.

Atabay, "Turizmciler kendi işlerine sahip çıkmazlarsa, zamanından feragat ederek konuşma yapmak için buraya gelen değerli konuklar konuşmalarını yapıp gider. Meslek dallarının erbapları kendi işlerine sahip çıkmalılar. Bizler Didim'de bugüne kadar birçok çalışmalar yaptık ve yapmaya da devam edeceğiz" dedi.

İl Kültür ve Turizm Müdürü Nuri Aktakka ise Didim'in bakanlık kararıyla turizm gelişim bölgesi ilan edildiğini, 10 bin 500 yataklı tesisler için yatırımcılara tahsis yapıldığını, yatırımlar tamamlandığında Didim'in yatak kapasitesinin 32 bine yükseleceğini söyledi.

Aktakka, "Bakanlığımız buradaki planların bitmesine önem veriyor. Bu anlamda hem teknik hem ekonomik destek sağlıyor. Didim'de turizm çeşitliliğinin artırılması için çok sayıda proje yürütülüyor" dedi.

Kaymakamı İskender Yönden ise yatırımlarla 10 yıl sonra ilçenin çok farklı noktalara geleceğini söyledi.