Engelli gencin derbi hayalini Cumhurbaşkanı Erdoğan gerçekleştirdi

Engelli gencin derbi hayalini Cumhurbaşkanı Erdoğan gerçekleştirdi
Engelli gencin derbi hayalini Cumhurbaşkanı Erdoğan gerçekleştirdi
- Aydın'da "serebral palsi" nedeniyle sadece burnuyla kullanabildiği bilgisayarda 3 yıldır kitap yazmaya çalışan Mustafa Erol'un, Fenerbahçe-Galatasaray derbisini izleme hayali, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından gerçekleştirildi - Anne Hatice Erol: "Oğlumuzun hayali sonunda gerçek oluyor. Duyarlılığından dolayı Cumhurbaşkanımıza minnettarız"

AYDIN (AA) - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan , Aydın'da "serebral palsi" hastalığı nedeniyle sadece burnuyla kullanabildiği bilgisayarda 3 yıldır kitap yazmaya çalışan Mustafa Erol'un, Fenerbahçe- Galatasaray derbisini izleme hayalini gerçekleştirdi.

Anne Hatice Erol, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, oğullarının hayat mücadelesinin aktarıldığı haberi izlemesi üzerine kendisini aradığını anlattı. 

Erdoğan'ın oğullarını tebrik ettiğini, talep ve ihtiyaçlarını sorduğunu dile getiren Erol, akülü engelli aracı isteğinin Aydın Valiliği kanalıyla karşılandığını söyledi. 

Oğlu Mustafa Erol'un Fenerbahçe-Galatasaray maçını İstanbul'da izleme hayalini de Cumhurbaşkanı Erdoğan'a aktardığına işaret eden Erol, şunları kaydetti:

"Mustafa fanatik bir Fenerbahçe taraftarı. Fenerbahçe'nin maçlarını hiç kaçırmıyor. En büyük hayali de Şükrü Saracoğlu Stadı'nda, Fenerbahçe-Galatasaray derbisini izleyebilmekti. Oğlumuzun hayali sonunda gerçek oluyor. Duyarlılığından dolayı Cumhurbaşkanımıza minnettarız." 

- Baba Erol, gözyaşlarını tutamadı

Baba Mehmet Emin Erol ise oğullarının maçı izlemek için İstanbul'a götürüleceği müjdesini aldığından bu yana büyük heyecan içerisinde olduğunu ifade etti. 

Gözyaşlarına hakim olamayan Erol, "Bu, oğlumun en büyük hayaliydi. Hayalinin gerçekleşmesinden duyduğumuz mutluluğu kelimelerle ifade etmemiz mümkün değil. Servetler bağışlasalar bu kadar mutlu olamazdık" diye konuştu. 

Hastalığı nedeniyle el ve ayaklarını kullanamadığı için burnuyla bilgisayarda kitap yazmaya çalışan Mustafa Erol ise Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Aydın Valisi Erol Ayyıldız'a teşekkür ederek Fenerbahçe'den galibiyet beklediğini aktardı.

Öte yandan Mustafa Erol ile anne ve babası, Aydın Valiliğine ait bir araçla sabah saatlerinde evlerinden alınarak İstanbul'a hareket etti. 

Karayoluyla İstanbul'a gidecek olan aile için Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu stadının protokol tribününde yer ayrıldığı bildirildi.  

Elleri ve ayaklarını kullanamayan Mustafa Erol, ilkokul, ortaokul ve liseyi dışarıdan bitirmiş, Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesinde 2 yıllık halkla ilişkiler ve 4 yıllık işletme bölümlerini tamamladıktan sonra sadece burnuyla kullanabildiği klavyeyle engellilerin yaşadığı sorunları anlatan bir kitap yazmaya başlamıştı.