Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
- AK Parti Aydın Milletvekili adayları seçim çalışmalarını sürdürdü

AYDIN (AA) - AK  Parti Aydın Milletvekili adayları seçim çalışmalarına devam etti. 

Kuşadası'nda müteahhitlerle bir araya gelen adaylardan Mustafa Savaş, inşaat sektöründeki sorunları dinledi.

Ülke ekonomisinin yarısını inşaat sektörünün oluşturduğuna dikkati çeken Savaş, "İnşaat ve turizm sektörü bir bütün. Kuşadası, turizmden iyi gelir elde edecek ki elde edilen gelir inşaat sektöründe kullanılabilecek. Bunun için istikrar ve güven ortamı çok önemli" dedi.

Savaş, toplantı sonrası Söke esnafını ziyaret etti.

- Mehmet Erdem

AK Parti Aydın Milletvekili adayı Mehmet Erdem de seçime günler kala CHP 'nin oylarının düştüğünü belirterek, "Aydınla ilgili bizim almış olduğumuz anket neticesinde, AK Parti'nin oyu yüzde 33'e yükseldi" dedi.

Erdem, Efeler ilçesi Salı pazarında esnafları ve vatandaşları ziyaret etti. Erdem, anketler neticesinde AK Parti'nin Aydın'daki oyunun yükseldiği ifade ederek, şöyle konuştu:

"Aydınla ilgili bizim almış olduğumuz anket neticesinde, AK Parti'nin oyu yüzde 33'e yükseldi. Bizim hedefimiz, bu oy oranını daha yükseğe çekmek. 2011'de aldığımız oyu geçmemiz lazım. Şu anda 3 milletvekili rahatça çıkıyor. Ama biz rahatlık içerisinde değiliz. 3 Milletvekili AK Parti açısından bir başarıdır. 4 Milletvekillini alırsak, çok daha başarılı oluruz. AK Parti, Aydın'da da Türkiye 'de de iktidarı kurabilecek pozisyona geldi."

Çalışmalarını teşkilatlarıyla uyum içerisinde sürdürdüklerini kaydeden Erdem, "Şu anda tarlada başaklar iyi gözüküyor. Sandıkta da taneler çok sayıda olacak. CHP'liler Aydın'da neden oylarının düşük olduğunu biliyorlardır veya araştırıyorlardır. Aydın Büyükşehir Belediyesi'nin hizmetlerinden halkımız hiç memnun değil. Büyükşehir sadece erzak ve kömür dağıtmakla hizmet etmeye çalışıyor. Bu vatandaş tarafından seçim hizmeti olarak algılanıyor" ifadelerini kullandı.