Iğdır'daki terör saldırısı

Iğdır'daki terör saldırısı
Iğdır'daki terör saldırısı
- 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve eski bakanlardan Kemal Derviş'in de koruma ekibinde görev alan şehit polis memuru Fehmi Şahin'in babaevine ateş düştü - Uzman çavuş Erhan Şahin, ağabeyinin şehit olduğu haberini annesiyle paylaştı

AYDIN (AA) - Iğdır'da Dilucu Sınır Kapısı'ndaki memurların görev yerlerine gidişine refakat eden ekibe yönelik saldırıda şehit olan polis memuru Fehmi Şahin'in, Aydın'daki babaevinde yas var. 

Şehidin Siirt'te görevli olan ve yıllık iznini kullandığı İzmir 'den Nazilli'ye geldiği öğrenilen uzman çavuş kardeşi Erhan, annesi Nezahat Şahin ile acı haberi paylaştı. Oğluna sarılarak gözyaşı döken anne Nezahat Şahin'i, sağlık görevlileri teselli etmeye çalıştı.

Daha sonra ailenin yaşadığı Karaçay Mahallesi'ndeki evlerinin balkonuna Türk bayrağı asıldı.

Şehidin eşi Çiğdem Şahin ile 11 yaşındaki oğlu Yağız Şahin'in ise Ankara 'da yaşadıkları öğrenildi. 

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve eski bakanlardan Kemal Derviş'in de koruma ekibinde görev aldığı belirtilen şehidin emekliliğine 2 yıl kaldığı belirtildi. 

Kaymakam Mehmet Okur, Belediye Başkanı Haluk Alıcık, Nazilli Garnizon Komutanı Albay Ekrem Turan ve Emniyet Müdürü Mehmet Ali Berksoy da aileyi ziyaret ederek, taziyelerini iletti.