Judocu kardeşlerin hedefi milli takım

Judocu kardeşlerin hedefi milli takım
Judocu kardeşlerin hedefi milli takım
- Liseler arası şampiyonalarda madalya kazanan İncirliovalı judocu kardeşler İhsan ve Onurcan Atanır, Türk Milli Takımı'na seçilmek için çalışıyor

AYDIN (AA) - Liseler arası şampiyonalarda madalya kazanan İncirliovalı judocu kardeşler İhsan ve Onurcan Atanır, Türk Milli Takımı'na seçilmek için çalışıyor.

Geçtiğimiz hafta Sakarya'da düzenlenen Liseler Arası Türkiye Judo Şampiyonası'nda Türkiye 2.'si olan İncirliova Spor Lisesi 11. sınıf öğrencisi İhsan Atanır, gazetecilere yaptığı açıklamada, üç yıldır, halk eğitim merkezinde çalışmalara katıldıklarını söyledi. 

Antrenörleri Birkan Ödemiş'in başarılarında büyük katkısı olduğunu belirten Atanır, kardeşinin de geçen yıl Hatay'da düzenlenen liseler arası Türkiye Şampiyonası'nda üçüncülük elde ettiğine işaret etti. 

Atanır, "Babamız sıcak demircilik yaparak bizleri okutup iyi yerlere getirmeye çalışıyor. Ailemiz ve öğretmenlerimiz başarılarımıza çok seviniyor. Hedefimiz önce Türk Milli Takımı'na girebilmektir. Üzerimizdeki çabaları boşa çıkarmayıp iyi yerlere gelmek istiyoruz" ifadelerini kullandı. 

Antrenör Birkan Ödemiş ise öğrencilerinin başarılarıyla gurur duyduğunu, Türkiye şampiyonluğu elde etmeleri için çaba harcadıklarını dile getirdi.