Kuşadası'nda "Mavi Bayrak" töreni

Kuşadası'nda "Mavi Bayrak" töreni
Kuşadası'nda "Mavi Bayrak" töreni
AYDIN (AA) - Uluslararası Çevre Eğitim Vakfı'nın (FEE) temiz plaj ve marinalara verdiği "Mavi Bayrak"ın, Kuşadası'nda almaya hak plajlara takılması...

AYDIN (AA) - Uluslararası Çevre Eğitim Vakfı'nın (FEE) temiz plaj ve marinalara verdiği "Mavi Bayrak"ın, Kuşadası'nda almaya hak plajlara takılması nedeniyle tören düzenlendi.

Mavi Bayrak almaya hak kazanan 19 plajdan biri olan Dilek Yarımadası Milli Parkı İçmeler Koyu'nda tören düzenlendi. Kuşadası Belediye Başkanı Özer Kayalı, yaptığı konuşmada,  Türkiye 'nin mavi bayraklı tesislerde  İspanya 'nın ardından ikinci konumda olduğunu belirtti.

Kayalı, "Önümüzdeki sene birinci olmak için hep birlikte daha çok çalışacağız. Bu ödülü kazanmamıza fayda sağlayan tüm kurum ve kişilere çok teşekkür ediyorum" dedi.

Kuşadası Kaymakam Muammer Aksoy da ilçenin Türkiye'deki en iyi plajlara sahip olmasına rağmen bununla tanınmadığını ifade ederek, "Kuşadası, 32 kilometreyi bulan plajları ile dünyadaki emsallerinden potansiyel ve kapasite olarak üstündür" ifadesini kullandı.