Kuşadası'nda sağanak

Kuşadası'nda sağanak
Kuşadası'nda sağanak
- Güzelçamlı Mahallesi'nde etkili olan sağanak sonucu 20'ye yakın evin zemin katlarını su bastı, 12 araç su altında kaldı

AYDIN (AA) - Kuşadası'nda etkili olan sağanak, Güzelçamlı Mahallesi'nde sel ve su baskınına yol açtı.

Sabah erken saatlerde etkisini artıran sağanak nedeniyle Durudere ve Ballıdere'nin taşması sonucu 20'ye yakın evin zemin katlarını su bastı, 12 araç su altında kaldı. 

Güzelçamlı Milli Park Caddesi'nde bir evin zemin katında kızıyla yaşayan Selda Thauns, gazetecilere yaptığı açıklamada, sel sularının bir anda evin içine dolmaya başladığını, panik yaşadıklarını ve kızını alarak kendilerini sokağa attıklarını söyledi.

Güzelçamlı Engelliler Bakımevi'nin zemin katı ve bahçesi de sular altında kaldı. Bakımevinin bahçesinde bulunan engellilere ait 4 akülü araç kullanılamaz hale geldi.

Çamura saplanan araçları çıkaran ekipler, sokaklarda biriken su ve çamur birikintilerini temizleme çalışmalarını sürdürüyor.

Bazı vatandaşların küreklerle ekiplere yardımcı olmaya çalıştıkları gözlendi.

Aydın Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü Kuşadası Koordinatörü Fatih Akketli, yaptığı açıklamada, "Tek tesellimiz can kaybının olmamasıdır. İtfaiye ekiplerimiz çalışıyor. Sıkıntılı olan tüm ailelere yemek yardımı dahil her türlü yardım çalışmasına başladık" dedi.

Öte yandan AK Parti Aydın Milletvekili adayı Mehmet Erdem de mahallede incelemelerde bulundu. Engelliler Bakımevi'ni ziyaret eden Erdem, geçmiş olsun dileklerini iletti.