Nazilli'de üniversite öğrencisinin şüpheli ölümü

Nazilli'de üniversite öğrencisinin şüpheli ölümü
Nazilli'de üniversite öğrencisinin şüpheli ölümü
- Aydın'ın Nazilli ilçesinde kaldığı otelin dördüncü katından düşerek hayatını kaybeden üniversite öğrencisi Gamze Uslu'nun ölümüyle ilgili davanın görülmesine, devam edildi

AYDIN (AA) - Nazilli ilçesinde kaldığı otelin dördüncü katından düşerek hayatını kaybeden üniversite öğrencisi Gamze Uslu'nun ölümüyle ilgili davaya devam edildi

Nazilli 2. Ağır Ceza Mahkemesinde tutuksuz yargılanan sanık B.C.G'nin katılmadığı duruşmada, Uslu'nun ailesi ve avukatı hazır bulundu.

Mahkemede her iki tarafın da avukatları, olayın yaşandığı otelde Adnan Menderes Üniversitesinden (ADÜ) istenilen üç fizik profesörünün, Uslu'nun düşüş açısının belirlenmesi için hazırladığı keşif raporunun ellerine yeni ulaşmasından dolayı, söz konusu raporu detaylı incelemek için mahkemenin ertelenmesini talep etti.

Mahkeme heyeti de talebi kabul ederek, duruşmayı 15 Ekim'e erteledi. 

- "Kızımız, cinayete kurban gitti"

Adliye önünde konuşan anne Fatma Uslu ve baba Sinan Uslu, kızlarının katilinin en ağır cezayı çekmesini istediklerini ifade ederek, şunları söyledi:

"Avukatımız, raporu inceleyeceğini söyledi. Kızımız, cinayete kurban gitti. İstediğimiz, sadece adalet . O şahsın, en ağır şekilde cezalandırılmasını istiyoruz. Kızımızın otele zorla gittiğini düşüyoruz. O şahıs, kızımızı otelde dövdü ve otelin balkonundan attı. Bunun da üstünü örtmek için intihar süsü verdi. Gerçekler er ya da geç ortaya çıkacaktır."

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu Sözcüsü Sanem Deniz Kural da Gamze Uslu'nun ölümündeki gerçekler açığa çıkana kadar mücadele edeceklerini dile getirdi.

Nazilli'de 27 Kasım 2013'te meydana gelen olayda, nişanlısı B.C.G. ile kaldığı otelin dördüncü katındaki odanın balkonundan düşen ADÜ Nazilli İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi öğrencisi Gamze Uslu yaşamını yitirmiş, kızın ailesinin şikayeti üzerine başlatılan incelemenin ardından dava açılmıştı.