Turistik otele "yanlış tebligat" ile haciz uygulandı

Turistik otele "yanlış tebligat" ile haciz uygulandı
Turistik otele "yanlış tebligat" ile haciz uygulandı
- Didim Akbük'te iş adamı Fadıl Akgündüz'e ait olduğu gerekçesiyle bir otele uygulanan haciz işlemi, otelin başka bir şirkete ait olduğunun anlaşılması üzerine durduruldu, haczedilip götürülen eşyalar geri getirildi

AYDIN (AA) - Didim ilçesinde, bir şirketin alacaklarına karşılık  adamı Fadıl Akgündüz'e ait olduğu belirtilen bir otele yönelik haciz işlemi otelin bir başkasına ait olduğunun anlaşılması üzerine durduruldu.

Fevzipaşa Mahallesi'ndeki otele dün akşam giden Didim İcra Dairesi memurları, İstanbul 'daki bir yapı denetim şirketinin borcuna karşılık iş adamı Fadıl Akgündüz'ün oteli diye haciz işlemi başlattı.

İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin eşliğinde bugün de sürdürülen haciz işlemlerinde otelin restoran ve lobisinde bulunan masa, sandalye ile çeşitli departmanlardaki bilgisayarlara el konuldu. 

Haczedilen malzemelerin kamyonlara yüklenerek götürülmesinin ardından otelin bağlı olduğu şirket, karara itiraz etti.

- Yanlış tebligat

Otelin Müdürü Mustafa Eken, yaptığı açıklamada, haciz işleminin yanlış anlaşılma ve yanlış tebligattan kaynaklandığını belirterek itiraz sonucu haczin durdurulduğunu söyledi.

Eken, haczedilen eşyaların götürüldüğünü ancak hizmetin aksamadan sürdüğünü, yaşanan rahatsızlıktan ötürü de müşterilerden özür dilediklerini belirtti.

Bu arada, dün ve bu sabah haczedilerek götürülen eşyalar, kamyonla getirilerek otele yerleştirildi.