103 yaşındaki Hanife Nine'ye doğum günü sürprizi

103 yaşındaki Hanife Nine'ye doğum günü sürprizi
103 yaşındaki Hanife Nine'ye doğum günü sürprizi
- Ayvalık Şefkat Evleri Yaptırma ve Yaşatma Derneği, bugüne kadar hiç doğum günü kutlaması yapılmayan Hanife Anak için, 103. doğum günü ve Anneler Günü nedeniyle parti düzenledi

BALIKESİR (AA) - Ayvalık Şefkat Evleri Yaptırma ve Yaşatma Derneği, 103 yaşına giren Hanife Anak için hem doğum günü hem de Anneler Günü partisi düzenledi.

Hanife Nine için bugüne kadar hiç doğum günü kutlaması yapılmadığını öğrenen dernek üyeleri,  Başkan  Fatma Cavlu'nun öncülüğünde  sürpriz hazırladı.

İki çocuk ve beş torun sahibi Hanife Nine, AA muhabirine yaptığı açıklamada 103 yaşına girdiği günün Anneler Günü'ne denk gelmesinin kendisi için çok anlamlı olduğunu söyledi.

İlçede herkes tarafından "Hanife Nine" olarak tanındığını anlatan Hanife Anak, " Bugün ömrümün en farklı duygularını yaşadığım bir gün. Annem ve babam bana böyle kutlamalar hiç yapmadı. Kızlarım ve torunlarım oldu ama ben onların mutlu günlerinde hiç yanlarında olamadım. Yani bugüne kadar hiç doğum günü kutlamak nasip olmadı. Bu güzel günü bana yaşatanlara çok teşekkür ediyorum" dedi.

Dernek Başkanı Fatma Cavlu ise, Hanife Nine'nin kendilerinin himayesinde olduğunu belirterek, "Ben kendisini sık sık ziyaret ediyorum. Bana bir gün hayatı boyunca hiç doğum günü kutlamadığını söylemişti. Bu sözlerinden çok etkilenmiştim. Bugün 103 yaşına giren Hanife Nine'ye bu güzel günde, böylesi bir kutlamayı ailesinin de hazır olduğu bir ortamda yaptık. Onun hem doğum gününü, hem de anneler gününü kutladık" diye konuştu.