120 lira kaza sigortası yatırdı, ailesi 100 bin lira tazminat aldı

120 lira kaza sigortası yatırdı, ailesi 100 bin lira tazminat aldı
120 lira kaza sigortası yatırdı, ailesi 100 bin lira tazminat aldı
BALIKESİR (AA) - Bandırma Tarım Kredi Kooperatifi ortaklarından Mehmet Özbay, balkondan düşüp ölmesinin ardından, Ortak Kaza Sigortasına yatırdığı...

BALIKESİR (AA) - Bandırma  Tarım Kredi Kooperatifi ortaklarından Mehmet Özbay, balkondan düşüp ölmesinin ardından, Ortak Kaza Sigortasına yatırdığı 120 lira karşılığında ailesine 100 bin lira ödeme yapıldı.

Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Sakin, makamında gazetecilere yaptığı açıklamada, Özbay'ı bir kaza sonucu kaybettiklerini bildirdi.

Özbay'ın ailesinin acı gününde onları yalnız bırakmadıklarını belirten Sakin, şunları kaydetti:

"Vefat eden ortağımızın yakınlarının bu zor gününde yanlarında olmak, onların acılarını paylaşmak için buradayız. Ortağımızın sağlığında sigorta yaptırması ailesine bu zor günlerde en azından maddi olarak destek sağlamıştır. Ayrıca ortağımızın Tarım Kredi Kooperatifine olan borçları da silinmiştir. Bu gibi olaylarda ortaklarımızın ailelerinin mağdur olmaması adına sigortanın önemini her gittiğimiz yerde anlatıyoruz. Ortağımıza Allah'tan rahmet, yakınlarına sabır diliyorum."

Mehmet Özbay'ın oğlu Okay Özbay ise "Tarım Kredi Kooperatifinden Allah razı olsun. 'Bizi kim düşünür' diyorduk. Tarım Kredi Kooperatifinden bize böyle bir ödeme yapılacağı bildirildi ve tüm borçlarımız da silindi. Bu acılı günümüzde kooperatif bize sahip çıkarak maddi destekte bulundu. Kendilerine teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Daha sonra Sakin, tazminatı Okay Özbay'a teslim etti.


  ETİKETLER:

  Balıkesir

  ,

  Tarım

  ,

  Kredi

  ,

  lira

  ,

  sigorta

  ,

  vefat

  ,

  yönetim