19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı
19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı
BALIKESİR (AA) - 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, Ayvalık'ta kutlandı.Cumhuriyet Meydanı'nda saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal...

BALIKESİR (AA) - 19 Mayıs Atatürk 'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, Ayvalık'ta kutlandı.

Cumhuriyet Meydanı'nda saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından, İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü tarafından Atatürk Anıtı'na çelenk sunuldu.

İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Cem Hamzaoğlu, törende, 19 Mayıs 1919'un, Türk milletinin, onur ve asaletiyle, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk 'ün rehberliğinde tarih sahnesinde şaha kalkışının başlangıcı olduğunu belirterek, binlerce şehit verilerek, sıkıntı ve yokluklar içinde, büyük özverilerle kurulan Türkiye Cumhuriyetinin gençlere emanet olduğunu ifade etti.

Bu değerli emaneti yaşatma ve sonsuza kadar korumanın, gelecek kuşaklara en iyi şekilde aktarmanın, gençlerin görev ve sorumluluğu olduğunu vurgulayan Hamzaoğlu, "Yakın bir gelecekte ülke yönetiminde söz sahibi olacak ve Türkiye Cumhuriyetini omuzlarda yükselteceksiniz. Ülkemizi, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün gösterdiği çağdaş medeniyet seviyesine sizler taşıyacaksınız.  Sevgi, saygı, hoşgörü ve uzlaşma ortamı içinde üstesinden gelinemeyecek bir sorunun bulunmadığını unutmamamız gerekir. Birlik ve bütünlüğümüze yönelik her türlü saldırı veya tehdit karşısında daha fazla kenetlenerek hiçbir kimsenin, hangi amaçla ve ne şekilde olursa olsun, huzur ve güvenliğimizi bozmasına fırsat vermemeliyiz" dedi.

Törene, Ayvalık Belediye Başkan Yardımcısı Gökay Bacan, Cumhuriyet Başsavcısı Metin Tokel, daire amirleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşların temsilcileri, gaziler ve vatandaşlar katıldı.