26. Vergi Haftası

26. Vergi Haftası
26. Vergi Haftası
- Balıkesir Vergi Dairesi yöneticileri, BGC'yi ziyaret etti

BALIKESİR (AA) - Balıkesir Vergi Dairesi yöneticileri, 26. Vergi Haftası etkinlikleri kapsamında Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti'ni (BGC) ziyaret etti.

Cemiyet bünyesinde kurulan Medya Merkezi ve Basın Müzesi'ni gezen yöneticiler, Balıkesir basınının toplumda vergi bilinci oluşumuna verdiği destek dolayısıyla teşekkür etti.

Vergi Dairesi Başkanı Hüseyin Erol, mükellef odaklı hizmet anlayışı çerçevesinde hızlı, etkili ve kaliteli hizmet sunduklarını belirtti.

Hafta boyunca kamuoyunda sağlıklı vergi bilincini oluşturmak amacıyla bir dizi etkinlikler gerçekleştirileceğini dile getiren Erol, kamuoyunda "vergi barışı" olarak bilinen vergi borçlarının yeniden yapılandırılmasıyla ilgili vergi dairelerine 70 bin civarında başvuru yapıldığını söyledi.

BGC Başkanı Ramazan Demir ise basının her zaman için kamuoyunu bilinçlendirmek ve aydınlatmak gibi görevleri olduğunu ifade etti. Ziyareti için Erol'a teşekkür eden Demir, misafirlere "Balıkesir Basın Tarihi" kitabı hediye etti ve Basın Müzesi'nde sergilenen eserleri tanıttı.

Ziyaretin sonunda Tarihi Paşa Konağı önünde günün anısına fotoğraf çekildi.