"4'üncü Ulusal Kimya Eğitimi Kongresi" başladı

"4'üncü Ulusal Kimya Eğitimi Kongresi" başladı
"4'üncü Ulusal Kimya Eğitimi Kongresi" başladı
BALIKESİR (AA) - Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ile Karesi Belediyesinin katkılarıyla Milli Eğitim Bakanlığı, Balıkesir Üniversitesi ve Türkiye...

BALIKESİR (AA) - Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ile Karesi Belediyesinin katkılarıyla Milli Eğitim Bakanlığı, Balıkesir Üniversitesi ve Türkiye Kimya Derneği tarafından düzenlenen "4. Ulusal Kimya Eğitimi Kongresi" başladı.

Cunda Uygulama Oteli'nde, Kongre Düzenleme Kurulu Başkanı ve Necatibey Fakültesi Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Canan Nakiboğlu, 4 konuşmacının katılacağı kongrede 110 sözel, 27 bilimsel çalışmanın yapılacağını belirtti. 

Dört gün sürecek kongrede bilimsel çalışmaların yanında yörenin doğal ve tarihi hakkında tanıtımların yapılacağını ifade eden Nakiboğlu, katılımcılara teşekkür etti.

İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz, Dağlıca'da şehit düşen 16 askere rahmet dileyerek başladığı konuşmasında, öncelikle birlik ve beraberlik duygusundan bahsetti. Bu tür uluslararası kongrelerin farklı değerleri bir araya getirdiğini vurgulayan Cengiz, kültürlerin kaynaşarak zenginleşebileceğini söyledi.