60 yıllık fotoğraf makinesini iş yerinde sergiliyor

60 yıllık fotoğraf makinesini iş yerinde sergiliyor
60 yıllık fotoğraf makinesini iş yerinde sergiliyor
BALIKESİR (AA) - Balıkesir'in Manyas ilçesinde fotoğrafçılık yapan Ferhat Çağlar (70), 60 yıl önce aldığı ilk fotoğraf makinesini iş yerinde...

BALIKESİR (AA) - Balıkesir'in Manyas ilçesinde fotoğrafçılık yapan Ferhat Çağlar (70), 60 yıl önce aldığı ilk fotoğraf makinesini yerinde sergiliyor.

Çağlar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, makinenin hala çalışır vaziyette olduğunu ifade ederek, dijital fotoğraf makinelerinin çıkmasıyla makineyi bir kenara koymak zorunda kaldığını ve artık sadece müşterilerine sergilediğini söyledi.

İlçedeki ilk fotoğrafçının kendisi olduğunu hatırlatan Çağlar, şöyle konuştu:

"Bu makinelerin çok ekmeğini yedim, hepsinin benim gönlümde farklı bir yeri vardır. Satın aldığım ilk günden beri fotoğraf makinelerime gözüm gibi baktım. Dijital fotoğraf makineleri piyasaya çıktığında mecburen onlardan ayrılmak zorunda kaldım. Benim için çok değerli olan makinelerimi de iş yerimin köşesinde sergiliyorum. Onlara bakıp, geçmişi yad ediyorum. Özellikle genç müşterilerimin büyük ilgisini çekiyor, onlara makineler hakkında bilgi veriyorum, şaşkınlıkla dinliyorlar." 

Makinenin yaklaşık 60 yıllık olduğunu belirten Çağlar, "Makinemi 60 yıl önce zamanın parası ile bin 200 lira ödeyerek aldım" dedi.


  ETİKETLER:

  Balıkesir

  ,

  Dijital

  ,

  Fotoğraf

  ,

  lira

  ,

  ,

  genç