64. Hükümet Eylem Planı

64. Hükümet Eylem Planı
64. Hükümet Eylem Planı
- BSO Başkanı Uğur: "Eylem planı her kesimi ikna edecek makul içeriğe sahip"

BALIKESİR (AA) - Balıkesir Sanayi Odası (BSO) Başkanı İsmail Uğur, 64. Hükümet Eylem Planı'nın her kesimi ikna edecek makul içeriğe sahip olduğunu bildirdi.

Uğur, yaptığı yazılı açıklamada, planın, Türkiye'nin hızlı kalkınmasını ve 2023 hedeflerine doğru daha isabetli yol almasını sağlayacağını belirtti.

Her kesimi gözeten planın içinde tedbirlerin başarıyla uygulanacağına inandığını aktaran Uğur, şunları kaydetti:

"Bu paket başarıyla uygulandığında yatırımların önü açılacak, üretim artacak, esnaf ve sanatkar büyük avantajlar elde edecek. Paket, dengeli ve rasyonel maddeler içeriyor. Baktığımızda her kesimin büyük kazanımlar elde edeceği, güven duygusunu pekiştireceğini umuyorum. Planlamalarda zaman kategorileri ciddiyeti ortaya koyar. Eylem planı her kesimi ikna edecek makul içeriğe sahip. Yeni iş kurmak isteyenlere ve esnafa faizsiz kredi verilmesi, çiftçi için gübre ve yemde KDV'nin tamamen kaldırılması gibi başat konular var. Sanayinin büyümesi, üretiminin artması ancak böyle olabilir. İyi niyetle hazırlanmış bu program, dar gelirliyi gözetiyor. Türkiye'nin kaybettiği 2 yılı geri kazandıracak projeler var. Türkiye'nin kalkınmasına ivme kazandıracak, moral verecek bu paketin ülkemize hayırlar getirmesini temenni ediyorum."