Abdullah Cömert'in ölümüne ilişkin dava

Abdullah Cömert'in ölümüne ilişkin dava
Abdullah Cömert'in ölümüne ilişkin dava
- Hatay'daki olaya ilişkin Balıkesir'de görülen davanın duruşmasına tutuksuz yargılanan polis memuru, Mersin'den Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi aracılığıyla katıldı - Mahkeme heyeti, duruşmayı dosyadaki eksiklerin giderilmesi için 15 Ocak 2016'ya erteledi

BALIKESİR (AA) - Hatay'daki Gezi Parkı odaklı eylemlerde Abdullah Cömert'in hayatını kaybetmesine ilişkin, tutuksuz sanık polis memuru Ahmet Kuş'un yargılanmasına Balıkesir'de devam edildi.

Balıkesir 2'nci Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, Cömert'in ailesi ve yakınları katılmazken, 11 avukat hazır bulundu. Sanık Ahmet Kuş ise duruşmaya Mersin'den Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla iştirak etti.

Mahkeme heyeti, sanığın tutuklanması talebini reddederek, dosyadaki eksiklerin giderilmesi için duruşmayı 15 Ocak 2016'ya erteledi.

Müşteki avukatı Ömer Kavili, adliye önünde gazetecilere, davanın kağıt üzerinde 12'nci duruşmasının yapıldığını ve duruşmanın eksikliklerin giderilmesi için ertelendiğini söyledi. 

Sanığın mahkemeye getirilmemesinden dolayı davaların kağıt üzerinde kalacağını iddia eden Kavili, Cömert ailesinin, Adli Tıp Kurumundan beklenen belgenin yetiştirilemediği ve erteleneceğini bildikleri için duruşmaya katılmadıkları ifade etti. 

Hatay'ın Antakya ilçesinde, 2 Haziran 2013'teki Gezi Parkı odaklı protestolar sırasında, biber gazı kapsülünün başına isabet etmesiyle yaşamını yitiren Abdullah Cömert'in ölümüyle ilgili davanın, güvenlik gerekçesiyle Balıkesir 2'nci Ağır Ceza Mahkemesinde görülmesine karar verilmişti.