AK Parti MKYK Üyesi Aydınlıoğlu'dan, İnce'ye istifa çağrısı

AK Parti MKYK Üyesi Aydınlıoğlu'dan, İnce'ye istifa çağrısı
AK Parti MKYK Üyesi Aydınlıoğlu'dan, İnce'ye istifa çağrısı
- Aydınlıoğlu: "(CHP'li Muharrem İnce'ye) İstifa et. Sen AK Parti üzerinden algı operasyonuyla siyaset yapmak istiyorsan, bunun cezasını çekeceksin. Bak bu millet sana da bir ders verdi"

BALIKESİR (AA) - AK Parti MKYK Üyesi ve Balıkesir Milletvekili Ali Aydınlıoğlu, CHP Milletvekili Muharrem İnce'nin sözlerine ilişkin, "İstifa et. Sen AK Parti üzerinden algı operasyonuyla siyaset yapmak istiyorsan, bunun cezasını çekeceksin. Bak bu millet sana da bir ders verdi" dedi.

Balıkesir milletvekilleri Sema Kırcı, Mahmut Poyrazlı ve Kasım Bostan ile seçim sonuçları dolayısıyla teşekkür ziyareti için Edremit'e gelen Aydınlıoğlu, AK Parti İlçe Başkanlığı önünde yaptığı konuşmada, AK Parti'ye oy veren tüm seçmenlere teşekkür etti. 

Aydınlıoğlu, CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce'nin, 2014 yılında katıldığı bir televizyon programında "AK Parti, yüzde 49 oy alsın bırakırım siyaseti. Gider tavuk beslerim" dediğini hatırlattı.

Seçim sonuçlarının ardından bu görüntülerin tekrar gündeme geldiğini belirten Aydınlıoğlu, şunları kaydetti:

"Dün televizyonlar, belki 20 kez art arda bu görüntüleri gösterdi. 'Eğer yüzde 49 alırsa istifa ederim' diyor. İstifa edeceksin o zaman kardeşim. İstifa et. Sen AK Parti üzerinden algı operasyonuyla siyaset yapmak istiyorsan bunun cezasını çekeceksin. Bak bu millet sana da bir ders verdi. Televizyonlara çıkıp da bu milletin yüzüne bakmaya yüzün varsa eğer istifa et ama yüzün yoksa ben bir şey diyemiyorum. Güneş balçıkla sıvanmaz."