Ana sınıfı öğrencileri, gezegenleri kısa filmle öğrendi

Ana sınıfı öğrencileri, gezegenleri kısa filmle öğrendi
Ana sınıfı öğrencileri, gezegenleri kısa filmle öğrendi
BALIKESİR (AA) - Bandırma Zümrüt İlkokulu ana sınıfı öğrencileri gezegenleri kısa filmle öğrendi.Okulun Spor Salonu'na kurulan platformun içinde...

BALIKESİR (AA) - Bandırma Zümrüt İlkokulu ana sınıfı öğrencileri gezegenleri kısa filmle öğrendi.

Okulun Spor Salonu'na kurulan platformun içinde gösterilen filmde öğrenciler, Merkür, Venüs, Dünya, Mars, Jüpiter, Satürn, Uranüs ve Neptün gezegenleri hakkında bilgiler öğrendi.

Okul Müdür Yardımcısı Muhammed Akın, yaptığı açıklamada, öğrencilerin eğitim alırken aynı zamanda eğlendirilmesi amacıyla böyle bir yol izlediklerini belirtti. Öğrencilerin bu yöntemle daha kalıcı bilgiler edindiğini ifade eden Akın, şunları kaydetti:

"Bu platforma 'Uzay Evi' ismini verdik. Bu platform sayesinde öğrencilerimizin uzay ve güneş sistemiyle ilgili eğitici filmleri sunarak onların çok yönlü bilgilerle buluşmalarını sağladık. Bu çalışmayla çocuklar, dünyamızın da içinde bulunduğu evrenin yapısı ile alakalı karmaşık ve sıkıcı gelebilecek konuları, özellikle son yıllarda popülerliğini artıran üç boyutlu panoramik görüntü ile öğrenme ve gözlemleme şansına sahip oldu."