Anadolu Ajansı 95 yaşında

Anadolu Ajansı 95 yaşında
Anadolu Ajansı 95 yaşında
- Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti kutlama mesajı yayımladı

BALIKESİR (AA) - Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti (BGC), Anadolu Ajansı'nın (AA) 95. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

BGC'nin mesajında, Gazi Mustafa Kemal Atatürk 'ün talimatlarıyla Milli Mücadele'nin ilk yıllarında Anadolu'nun sesini dünyaya duyurmak amacıyla kurulan Anadolu Ajansı'nın, üstlendiği görevi 95 yılda başarıyla yerine getirdiği belirtildi.

"Güvenilir, tarafsız, etik, hızlı" habercilik anlayışıyla dünyanın en iyi haber ajanslarından biri olma hedefiyle 100'üncü yılına emin adımlarla yüren AA'nın, halka en doğru haberi verdiği bildirilen açıklamada şunlar kaydedildi:

"Anadolu Ajansı, doğru habercilikte her zaman kaynak ve referans olmuştur. Kurulduğu günden bu yana Türkiye 'nin sesini dünyaya duyuran Anadolu Ajansı, Türk basınının gelişmesinde de önemli rol oynamıştır. Uluslararası habercilik alanında giderek daha fazla söz sahibi olan AA'nın kuruluşunun 100. yılında hedeflediği noktaya ulaşacağına inancımız tamdır."

"Haberciliğe atılan altın imza" olarak tanımladıkları AA'nın örnek alınması habercilik anlayışını takdirle takip edildiği belirtilen mesajda, "Çalışanlarının sosyal ve sendikal haklarını gözetmesi açısından da sektöre yıllardır örnek olan AA'nın 95. kuruluş yıl dönümünü kutlarız" denildi.