Anadolu Ajansı 95 yaşında

Anadolu Ajansı 95 yaşında
Anadolu Ajansı 95 yaşında
- Balıkesir Valisi Yaman, kutlama mesajı yayımladı

BALIKESİR (AA) - Balıkesir Valisi Mustafa Yaman, Anadolu Ajansının (AA) 95. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

Yaman, mesajında, Anadolu Ajansı'nın, Kurtuluş Savaşı'nda Anadolu'nun sesini dünyaya duyurmak için 6 Nisan 1920'de kurulduğunu belirterek, kuruluşuyla, TBMM'nin çıkardığı ilk yasaları duyurarak, milli mücadele destanına destek verdiğini ifade etti.

Gündemi hassasiyetle takip ederek, okuyucularına doğru, hızlı ve objektif haber sunan AA'nın, güvenilir haber kaynağı olmanın yanı sıra habercilikteki başarılarıyla çağın gereklerine uygun şekilde büyümeye devam ettiğini dile getiren Yaman, şunları kaydetti:

" Türkiye 'nin sosyal , ekonomik ve kültürel yaşamının ve Türk dış politikasının tanığı olan, haberleri ve fotoğrafları bütün araştırmacılar için değerli bir kaynak teşkil eden, toplumun Türkiye ve dünyada gören gözü, sesi ve kulağı olan Anadolu Ajansı, geçmişte olduğu gibi bugün de yurt içi ve dışındaki yaygın haber ağıyla hizmet vermektedir. Cumhuriyetimizin doğuşuna tanıklık eden ve Türkiye Cumhuriyetinin tarihi ile adeta özdeşleşen Anadolu Ajansının 95. kuruluş yıl dönümünü kutlar, tüm çalışanlarını tebrik eder, yayın hayatlarında başarılar dilerim."