Anne ve bebeği "sağlık ocağı"nda mahsur kaldı

Anne ve bebeği "sağlık ocağı"nda mahsur kaldı
Anne ve bebeği "sağlık ocağı"nda mahsur kaldı
- Ayvalık 2 No'lu Aile Hekimliği Merkezi'nde, personelin kapıyı kilitleyip öğle tatiline çıkması nedeniyle mahsur kalan anne ile 3 aylık oğlunu, itfaiye ekipleri kapıyı kırarak kurtardı - Kapıyı kilitleyerek binadan ayrılan hemşirenin, çıkarken "Kimse var mı" diye seslendiği iddia edildi

BALIKESİR (AA) - Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde, tüm personelin giriş kapısını kilitleyip öğle tatiline çıkması nedeniyle aile hekimliği merkezinde mahsur kalarak sıcaktan fenalaşan 3 aylık bebek ile annesi, itfaiye ekipleri tarafından kurtarıldı.

Alınan bilgiye göre, ikisi de avukat olan Ozan ve Kübra Gürhan çifti, 3 aylık bebekleri Ahmethan'ın kilosunu öğrenmek için öğle tatilinin başlamasına 5 dakika kala Ali Çetinkaya Mahallesi'ndeki 2 No'lu Aile Hekimliği Merkezi'ne gitti.

Kübra Gürhan, bebeğini doktor odasına götürürken eşi de Ahmethan'ın eşyalarını almak için otomobiline gitti.

Merkezde kimsenin bulunup bulunmadığını kontrol ettiği öne sürülen hemşire A.S, binanın ana giriş kapısını kilitleyerek çıktı. Daha sonra Kübra Gürhan, eşini cep telefonuyla arayarak kapının kilitlendiğini, içeride kimsenin olmadığını söyledi.

Öğle tatilinin bitmesini bekleyen anne, binada klimaların çalışmaması ve bebeğinin fenalaşmaya başlaması nedeniyle polisi arayıp yardım istedi.

Olay yerine gelen itfaiye ekipleri, levyeyle kapıyı kırıp Ahmethan bebek ile annesini kurtardı.

Yaşadıklarını polise anlatırken ağlayan çift, A.S. hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını ifade etti.

Bu arada, hemşire A.S'nin, kapıyı kilitlemeden önce "Kimse var mı" diye seslendiğini iddia ettiği öğrenildi.


  ETİKETLER:

  Balıkesir

  ,

  Doktor

  ,

  Aile

  ,

  İddia

  ,

  Avukat

  ,

  suç