Atatürk'ün Ayvalık'a gelişinin 81. yıl dönümü kutlandı

Atatürk'ün Ayvalık'a gelişinin 81. yıl dönümü kutlandı
Atatürk'ün Ayvalık'a gelişinin 81. yıl dönümü kutlandı
BALIKESİR (AA) - Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün Ayvalık'a gelişinin 81. yıl dönümü coşkuyla kutlandı.Ayvalık'ta düzenlenen törenler,...

BALIKESİR (AA) - Büyük Önder  Mustafa Kemal Atatürk 'ün Ayvalık'a gelişinin 81. yıl dönümü coşkuyla kutlandı.

Ayvalık'ta düzenlenen törenler, Karayolları 29. Şube Şefliği bahçesinde başladı. İlçe Kaymakamı Namık Kemal Nazlı, Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer, Garnizon Komutanı Albay Aydın Nazlı, Cumhuriyet Başsavcısı Metin Toker, gaziler, şehit aileleri, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş, buradan, 81 yıl önce Atatürk'ün ilçe merkezine yürüdüğü güzergahtan Cumhuriyet Meydanı'na ulaştı.

Burada protokol üyelerinin Atatürk anıtına çelenklerini sunmasından sonra konuşan Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer, Atatürk'ün ilçeyi ziyaret etmesinin ardından 81 yıl geçmesine rağmen ilçe halkının bu özel günü sanki ilk kez yaşanıyormuşcasına büyük bir coşkuyla kutladığını kaydetti.

Gençer, Ayvalık halkının Atatürk'ün yolundan asla dönmeyeceğini vurgulayarak, 13 Nisan'ın ilçe için bir gurur günü olduğunu söyledi.

Konuşmaların ardından günün anlam ve önemine ilişkin şiirler okunması ve halk oyunları ekiplerinin gerçekleştirdiği gösterilerle tören, sona erdi.

Törenlerin ardından Ayvalık Belediyesi tarafından hazırlanan lokma, vatandaşlara ikram edildi.