Atatürk'ün benzeri sanatçı Balıkesir'de

Atatürk'ün benzeri sanatçı Balıkesir'de
Atatürk'ün benzeri sanatçı Balıkesir'de
- Kurtdereli Mehmet Pehlivan'ın hayatını anlatan "Yenilmeyi Düşünmedi" filminde Atatürk'ü canlandıracak Kaya, Karesi Belediye Başkanı Yılmaz'ı ziyaret etti

BALIKESİR (AA) - Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk 'e benzerliğiyle tanınan sinema sanatçısı Göksel Kaya, Karesi Belediye  Başkanı Yücel Yılmaz'ı ziyaret etti.

Yılmaz, ziyarette, Kurtdereli Mehmet Pehlivan'ın hayatını anlatan, belediye sponsorluğunda çekilecek "Yenilmeyi Düşünmedi" filmiyle cihan pehlivanını dünyaya tanıtmayı ve ata sporu güreşi sevdirmeyi amaçladıklarını dile getirdi.

Çekimleri devam eden filmde Kurtdereli Mehmet Pehlivan ve Atatürk'ün birlikte olduğu bir sahne olacağını anlatan Yılmaz, Kaya'ya filmde rol almasından dolayı teşekkür etti.

Karesi Belediyesinin cihan pehlivanı Mehmet Pehlivan'ın hayatını anlatmak için güzel bir yola çıktığını belirten Kaya, "Film için verdiğiniz büyük destekleri biliyoruz. Bundan dolayı sizlere yürekten teşekkür ediyorum. Ben de eski bir pehlivanım. Cihan pehlivanının hayatının beyaz perdeye aktarılacak olması bizleri duygulandırdı" dedi.

Mustafa Kemal Atatürk'ün de ata sporu güreşi yaptığını anlatan Kaya, "Ulu önder Atatürk, Çankaya Köşkü'nde askerleri güreşirken görüyor. Bir askerin önüne geleni yendiğini gören Atatürk, askerin yanına gidiyor. Paşayı gören herkes toparlanıyor. Başpehlivana dönen Atatürk, soyunuyor ve 'herkesi yendiğini gördüm, hadi benimle de güreşeceksin' diyor. Başpehlivan ise 'paşam yedi düvel sizin sırtınızı yere getiremedi, ben nasıl sizi yeneyim' cevabını veriyor" diye konuştu.