Atlarla geçilen yolda ulaşım kolaylaşacak

Atlarla geçilen yolda ulaşım kolaylaşacak
Atlarla geçilen yolda ulaşım kolaylaşacak
- Balıkesir'in Kozderegüvem Mahallesi ile Kırkağaç'ın Kocaiskan Mahallesi'ni birbirine bağlayan yolda çalışma başlatıldı

BALIKESİR (AA) - Balıkesir'in merkez Altıeylül ilçesinin Kozderegüvem Mahallesi'ni, Manisa'nın Kırkağaç ilçesine bağlı Kocaiskan Mahallesi'ne bağlayan, yıllardır traktör ve atlarla ulaşımın sağladığı yolda çalışma başlatıldı.

Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Kozderegüvem-Kocaiskan yolunda incelemelerde bulundu.

Belediye Başkan Yardımcısı Zeki Çabuk, Belediye Meclis Üyesi Fikrettin Kocaman, Fen İşleri Müdürü Yavuz Özaydın ile bölgeye giden Kafaoğlu, Kozderegüvem sakinleriyle sohbet etti, sorunlarını dinledi.

Kozderegüvem Muhtarı Ali Yıldız, söz konusu yol sayesinde ürünlerini Kocaiskan üzerinden Manisa'ya götürüp sattıklarını fakat yolun 15 yıldır atıl vaziyette olduğunu belirtti. Yolun yıllardır sadece traktör ya da atlarla geçilebildiğini anlatan Yıldız, yapılan çalışmayla daha rahat ulaşım sağlayacak olmalarından memnuniyetini dile getirdi.

Belediye Başkanı Kafaoğlu da yolun tamamlanmasıyla halkın ürünlerini en iyi şekilde değerlendirebileceğini belirterek, "Yol medeniyettir. Hedefimiz insanların mutluluğudur. Yoldaki çalışmaları en kısa sürede tamamlayıp Kozderegüvem halkının Manisa'ya daha rahat ulaşmasını sağlayacağız" ifadesini kullandı.