Ayvalık Belediyesi atık yağın litresini 50 kuruşa alıyor

Ayvalık Belediyesi atık yağın litresini 50 kuruşa alıyor
Ayvalık Belediyesi atık yağın litresini 50 kuruşa alıyor
BALIKESİR (AA) - Ayvalık Belediyesi evsel atık yağları, geri dönüşümle ekonomiye kazandırmak için litresini 50 kuruştan satın alıyor.Cunda Adası...

BALIKESİR (AA) - Ayvalık Belediyesi evsel atık yağları, geri dönüşümle ekonomiye kazandırmak için litresini 50 kuruştan satın alıyor.

Cunda Adası Zabıta Bürosu yanına ve Armutçuk pazar yerine atık yağ toplama makinesi koyan belediye , ayrıca 444 28 45 numaralı telefonu arayan vatandaşların atık yağlarını evinden gelip alıyor. 

Belediye Başkanı Rahmi Gençer, atık yağların doğaya çok zarar verdiğini ve ilçenin de doğal güzellikleriyle tanındığını belirtti.

Atık yağların toplanmasıyla hem çevrenin korunmasına hem de ekonomiye kazandırılmasına katkı sağladıklarını dile getiren Gençer, şunları kaydetti:

"Çevre ve insan sağlığına zarar veren, kanalizasyon hatlarının tıkanmasına neden olan bitkisel yağların toplanması ve bu yağların geri dönüşümünü sağlamak amacıyla başlattığımız çalışmayı hayata geçirdik. Makinelere boşaltılan her iki litre yağ için bir  lira para alacaklar. Makine vatandaşa bir lirayı haznesinden anında veriyor. 444 28 45 numaralı telefonu arayan vatandaşların atık yağları evinden bir litre dahi olsa alınacak. Ancak evden alınan yağ karşılığında bir ücret ödemesi yapılmayacak."

 


  ETİKETLER:

  Cunda

  ,

  çevre

  ,

  Belediye

  ,

  Pazar

  ,

  Para

  ,

  lira

  ,

  Bitkisel