Ayvalık Dingi Festivali sona erdi

Ayvalık Dingi Festivali sona erdi
Ayvalık Dingi Festivali sona erdi
- Dereceye giren yarışçılara ödülleri verildi

BALIKESİR (AA) - Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde, 19 Mayıs Atatürk 'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları kapsamında organize edilen, çok sayıda ahşap yelkenlinin (dingi) yer aldığı "Dingi Festivali" sona erdi.

Ayvalık Belediyesi ve Çamlık Yelken Kulübü tarafından organize edilen etkinliğin kapanış töreni, Kapri Plajı'nda yapıldı.

Törende konuşan Çamlık Yelken Kulübü Başkanı Ahmet Cem Yalçın, 101 yıllık geçmişi olan dingi yelkenlerinin bölgede tekrar  hayat bulmasının, ilçenin tanıtımına büyük katkı sağladığını söyledi.

Bu organizasyon sayesinde Ayvalık'ta dingi yelkenlerine ilginin artığını dile getiren Yalçın, "Yelken sporu alanında tamamen 'ilçeye sosyal bir fayda olsun' diye başlattığımız bu çalışma kapsamında 8-9 ayda dingi kayıklarını yapmaya başladık. Kolektif bir çalışmayla Balıkesir'in yanı sıra  İstanbul ve İzmir'den gelen arkadaşlarımız katkıda bulundu. Herkese teşekkür ediyorum" dedi.

Daha sonra, dingi yarışlarında birinci olan Aydın Can Albayrak, ikinci Beste Kaynakçı ve üçüncü Turgut Akboyun'a kupaları verildi.