Ayvalık'ta 37 çocuk ilk kez lunaparka gitti

Ayvalık'ta 37 çocuk ilk kez lunaparka gitti
Ayvalık'ta 37 çocuk ilk kez lunaparka gitti
- Belediyenin, kırsal mahallelerde yaşayan ailelerin çocuklarına haftanın üç günü lunapark imkanı sağlanması uygulaması başladı

BALIKESİR (AA) - Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde, belediyenin sosyal sorumluluk projesi kapsamında 37 çocuk , hayatlarında ilk kez lunaparkta eğlenmenin mutluluğunu yaşadı.

Ayvalık Belediyesi, bir proje çerçevesinde, ilçe merkezine uzak mahallelerde yaşayan çocuklar için haftanın üç günü lunapark imkanı sağlamaya başladı.

İlk etkinliğe katılan 37 çocuk, evlerinden aileleriyle araçla alınarak getirildikleri lunaparkta gönüllerince eğlendi.

Belediye Başkan Yardımcısı Gökay Bacan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer'in talimatları doğrultusunda, kırsal mahalle çocukları için başlattıkları projenin ilk etkinliğini gerçekleştirdiklerini söyledi.

Kırsal mahallelerden çocukların şehre daha iyi adapte olabilmelerini sağlamayı amaçladıklarını belirten Bacan, "Hem ulaşım güçlüğü hem de ekonomik güçlük yönünden bu tür imkanlara sahip olamayan çocuklarımızı lunaparka getirdik. Lunapark işletmecilerine, projeye verdikleri destekten dolayı teşekkür ederim" dedi.

Çocuklar ve anneleri ise uygulamadan mutluluk duyduklarını dile getirerek, Belediye Başkanı Gençer ve ekibine teşekkür etti.