Ayvalık'ta ambalaj atıkları ekonomiye kazandırılacak

Ayvalık'ta ambalaj atıkları ekonomiye kazandırılacak
Ayvalık'ta ambalaj atıkları ekonomiye kazandırılacak
BALIKESİR (AA) - Ayvalık Belediyesi, imzaladığı bir protokolle ambalaj atıklarının geri dönüşümünü sağlayacak.Ayvalık Belediyesi, çevre projeleri...

BALIKESİR (AA) - Ayvalık Belediyesi, imzaladığı bir protokolle ambalaj atıklarının geri dönüşümünü sağlayacak.

Ayvalık Belediyesi,  çevre projeleri kapsamında, bir firmayla "Ambalaj atıklarının kaynağında toplanması, taşınması ve geri kazanım protokolü" imzaladı.

Protokol kapsamında belediye , çevreyi kirleten ve uzun yıllar doğada yok olmayan ambalaj atıklarının toplanmasını ve ekonomiye kazandırmasını sağlayacak.

Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer, "Doğanın korunması adına protokolle kentimizi kirleten ambalaj atıklarını bertaraf etmiş olacağız" dedi.

Firma, 5 yıllığına imzalanan protokol çerçevesinde Ayvalık Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğünün belirlediği yerlere konteynerler koyacak, kamu kurum kuruluşlarına iç mekan kutuları yerleştirecek. Ayvalık'ın çeşitli yerlerinde pet atıkların toplanması için kent dokusuna uygun estetik toplama birimleri de bulunacak.

İki araçla biriken ambalaj atıkları haftanın belirli günlerinde şirketin Burhaniye ilçesindeki geri dönüşüm tesisinde plastik, cam, karton,  tekstil ve metal gibi ayrıştırılıp preslenerek ekonomiye kazandırılacak.

 


  ETİKETLER:

  çevre

  ,

  Kamu

  ,

  Belediye

  ,

  Protokol

  ,

  Mekan

  ,

  kurum

  ,

  kent

  ,

  plastik

  ,

  firma