Ayvalık'ta bayat ekmekler çöp olmayacak

Ayvalık'ta bayat ekmekler çöp olmayacak
Ayvalık'ta bayat ekmekler çöp olmayacak
 BALIKESİR (AA) - Ayvalık Belediyesi ekipleri hayvan barınağındaki köpeklerin beslenmesi amacıyla kentin değişik noktalarına ''Bayat ekmek toplama...

 BALIKESİR (AA) - Ayvalık Belediyesi ekipleri hayvan barınağındaki köpeklerin beslenmesi amacıyla kentin değişik noktalarına ''Bayat ekmek toplama kutuları'' yerleştiriyor.

Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer'in talimatı ile yaptırılan 100 adet ''Bayat ekmek toplama kutusu'' kentte yerleşimin yoğun olduğu bölgelere konuşlandırılıyor.

Vatandaşların evlerinde artan bayat ekmekler toplanarak hem Ayvalık Belediyesi Köpek Bakım Çiftliğinde barınan sokak hayvanlarının beslenmesinde kullanılacak hem de israf önlenmiş olacak.

Başkan Gençer, 800'ün üzerinde sokak köpeğinin belediye olarak bakımı, beslenmesi ve tedavilerinin üslenildiğini belirterek, ''Bu hayvanların beslenmeleri belediyemize yüklü bir maliyet getiriyor, hem bu maliyetleri en aza indirmek hem de evlerde artan ve çöplere atılan ekmek israfının önüne geçmek amacıyla 'Bayat ekmek toplama kutusu' yaptırdık. Bu kutuları Altınova, Küçükköy, Sarımsaklı, Ayvalık merkez ve Cunda Adası'ndaki mahallelerde ana arterler ile halkın yoğun yaşadığı bölgelere konuşlandırıyoruz.  Vatandaşlarımızın bu kutulara getirip koyacakları evlerinde, işyerlerinde artan ekmeklerini belediye personelimiz düzenli olarak bunları alacak. Bu konuda halkımızın destek olacağına inanıyoruz'' dedi.

Başkan Gençer, vatandaşlardan bu kutulara sadece ekmek ve türevlerinin atılmasını, yemek artıklarının kesinlikle dökülmemesini istedi.


  ETİKETLER:

  Cunda

  ,

  Belediye

  ,

  Yemek

  ,

  başkan

  ,

  ekmek