Ayvalık'ta, Çanakkale ruhu okul menüsüne yansıdı

Ayvalık'ta, Çanakkale ruhu okul menüsüne yansıdı
Ayvalık'ta, Çanakkale ruhu okul menüsüne yansıdı
BALIKESİR (AA) - Ayvalık Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, öğrencilerine öğle yemeği menüsünde şekersiz hoşaf ve tayın ekmeği verildi. Okul Müdürü...

BALIKESİR (AA) - Ayvalık Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, öğrencilerine öğle yemeği menüsünde şekersiz hoşaf ve tayın ekmeği verildi.

  Okul Müdürü Nadir Çağıl, 18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Haftası nedeniyle, öğrencilerin o yıllarda savaşırken neler yediklerini göstermek istediklerini belirtti. Öğrencilerin ilk önce menüye anlam veremediğini dile getiren Çağıl, "Öğretmen arkadaşlarımızla Çanakkale Savaşları'nın hangi şartlarda kazanıldığını anlattık. Sonra öğrencilere yiyecek olarak ancak bunların olduğun söyledik. Yemekleri yiyemeyen ve beğenmeyen öğrenciler anlattıklarımız karşısında duygulandı" dedi.

AA muhabirini duygularını anlatan öğrenciler, "Şekersiz üzüm hoşafı ve tayinden oluşan öğle yemeğini son derece tatsız ve tuzsuz bulduk. Dedelerimiz gerçekten çok büyük fedakarlıklarla Çanakkale'de vatan savunması yapmışlar. Bazen bunu bile bulamayarak aç savaşarak bu destanı yazmışlar. Şimdi onları bu çok büyük fedakarlığını daha iyi anlayabiliyoruz" şeklinde konuştular.

 


  ETİKETLER:

  Çanakkale

  ,

  Anadolu

  ,

  Vatan

  ,

  Öğretmen

  ,

  Okul

  ,

  derece