Ayvalık'ta eğitim yatırımları sürecek

Ayvalık'ta eğitim yatırımları sürecek
Ayvalık'ta eğitim yatırımları sürecek
BALIKESİR (AA) - Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz, bu yıl da eğitim anlamında Ayvalk'a ciddi yatırımların yapılacağını belirtti.Cengiz,...

BALIKESİR (AA) - Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz, bu yıl da eğitim anlamında Ayvalk'a ciddi yatırımların yapılacağını belirtti.

Cengiz, yaptığı açıklamada, il geneline yapılacak yatırımların çoğunu Ayvalık'ın kaptığını söyledi.

Yatırımların ilçede eğitim çıtasını yükselteceğini vurgulayan Cengiz, şunları kaydetti:

"Bu kapsamda, Kenan Pakmaya Anadolu Meslek Lisesine 200 kişilik bir spor salonu ve 200 kişinin yatılı kalabileceği bir pansiyon binası yapılacak. Ayrıca burada önemli olan bu okulumuzda bir gemi yapım atölyesi bölümü olması. Dolayısıyla denizcilik alanında, marina alanında fizibilite çalışmalarının da başlangıcı olacak. Böylelikle de bu okulumuzda eğitim gören çocuklarımız, gelecekte iş sahası anlamında açıkta kalmayacaklardır. Sakarya İlköğretim Okulu yıkılarak yeniden inşa edilecek. Mevcut hali 5 derslikli olan okul, 24 derslikli bir okul haline dönüştürülecek."

İlçede yapılan okullarda hayırseverlerin katkısına değinen Cengiz, "Ayvalık'ta bir çok hayırsever okul yapmak istediklerini ifade ediyor. Okula yapılan hayır, bence en güzel hayır. Hayırseverlerimizin ellerinden öpüyorum. Bundan sonrada bu hayırsever sayısının artarak sürmesini diliyorum" diye konuştu.


  ETİKETLER:

  Balıkesir

  ,

  Anadolu

  ,

  spor

  ,

  Gemi

  ,

  Okul

  ,

  eğitim

  ,

  ,

  sakarya