Ayvalık'ta seyyar satıcılara düzenleme

Ayvalık'ta seyyar satıcılara düzenleme
Ayvalık'ta seyyar satıcılara düzenleme
BALIKESİR (AA) - Ayvalık Belediyesi, ilçede seyyar simit ve mısır satıcılarına yeni bir düzenleme getirdi.Belediye Başkanı Rahmi Gençer öncelikle,...

BALIKESİR (AA) - Ayvalık Belediyesi, ilçede seyyar simit ve  mısır satıcılarına yeni bir düzenleme getirdi.

Belediye Başkanı Rahmi Gençer öncelikle, Cumhuriyet Meydanı'nda  beyaz önlük, eldiven ve bone takarak ücretsiz simit dağıttı. Daha sonra özel bir firmaya yaptırılan 10 simit arabasını törenle sahiplerine verdi. 

Törende bir konuşma yapan Gençer, ilçenin turizm kenti olmasına dikkati çekerek tek tip uygulama kapsamında daha modern bir görüntü sağlamayı hedeflediklerini belirtti. Uygulamanın ileride seyyar mısır satıcılarına da yapılacağını ifade eden Gençer, şunları kaydetti:

"İlçemiz genelindeki simit ve mısır arabalarını düzenli hale getireceğiz. Hepsi aynı olacak. Böylelikle vatandaşımıza belediyemizce kayıt altına aldığımız söz konusu seyyar satıcılarından daha temiz ve hijyen koşullarda hizmet alabilmelerini sağlayacağız. Amacımız ilçemize yakışan görünümlü satıcılarımızla daha modern bir vizyona kavuşturmaktır. Ayrıca mısır satıcılarının ardından ayakkabı boyacılarına da bir düzenleme yapmayı planlıyoruz."