Ayvalık'ta şiddetli yağış

Ayvalık'ta şiddetli yağış
Ayvalık'ta şiddetli yağış
- İlçe merkezindeki birçok metruk bina ile Atatürk Anadolu Lisesi'nin bahçe duvarı sağanak nedeniyle yıkıldı

BALIKESİR (AA) - Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde, şiddetli yağış yaşamı olumsuz etkiliyor.

Ayvalık'ta dün akşam saatlerinden itibaren etkili olan şiddetli yağış yüzünden ilçe merkezindeki birçok metruk bina ile  Atatürk Anadolu Lisesi'nin bahçe duvarı yıkıldı. Park halindeki bir otomobil, yıkılan duvarın altında kaldı. 

Altınova Mahallesi'nde tarım arazileri sular altında kalırken, Küçükköy Mahallesi Sarımsaklı mevkisinde ise bazı evlerin alt katlarını su bastı. 

Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer, metrekareye 162 kilogram yağmurun düştüğünü belirtti. İlçenin, yıllık metrekareye ortalama 600 kilogram yağış aldığını hatırlatan Gençer, şunları kaydetti:

"14 saatlik yağışta Ayvalık çeyrek yıl kadar yağış aldı. Ayrıca meteorolojinin tahminlerine göre akşam saatlerinde yeni bir şiddetli yağışın gelmesi söz konusu. Belediye olarak tüm birimlerin konuyla ilgili hazırlık yapmaları konusunda talimat verdim. Allah'a çok şükür şiddetli yağış nedeniyle Ayvalık'ta herhangi bir can kaybı yok. Evlerini su basan vatandaşlarımızı evlerinden alıp, belediyemize ait otelimize ve yine belediyemiz bünyesindeki Yaşlılar Bakımevi'nde misafir edeceğiz. Şu an için her şey kontrolümüz altında."