Ayvalık'ta temel atma töreni

Ayvalık'ta temel atma töreni
Ayvalık'ta temel atma töreni
- Ayvalık, İçme Suyu Deposu İnşaatı ile Merkez Kanalizasyon Terfi Hattı temeli törenle atıldı

BALIKESİR (AA) - Balıkesir Su ve Kanalizasyon İşleri Genel Müdürlüğü (BASKİ) tarafından yaptırılan Ayvalık İçme Suyu Deposu İnşaatı ile Merkez Kanalizasyon Terfi Hattı'nın temeli törenle atıldı.

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur, Cennet Tepesi'nde gerçekleşen temel atma töreninde, BASKİ'nin Körfez bölgesinde bulunan ilçelerin altyapı sorunları çözümü için çeşitli yatırımlar yaptığını belirtti.

BASKİ'nin tüm çalışmaları dikkate alındığında öncelikle olarak su sıkıntıları çözüldüğüne işaret eden Uğur, şunları kaydetti:

"Ayvalık'ın, Cunda kanalizasyon ara terfi ile Ayvalık merkez terfi merkezi bağlantısı yapılarak yaşanan sıkıntı 2 milyon liralık bir maliyet ile çözülmüştür. Yapılan bu hat ile Cunda'mızın kanalizasyon sorunu ivedilikle giderilmiştir. Etüdü devam eden Ayvalık yeni Kanalizasyon Şebeke Projesi'nde Cunda'ya ayrı bir Arıtma Tesisi yapılması, Çamlık bölgesinin Küçükköy Arıtma Tesisi'ne bağlanması planlanmaktadır. Bu durumda Ayvalık Merkez Kanalizasyon yükü azalacaktır. Bununla ilgili proje ve etüt çalışmaları devam etmektedir. Şu aşamada projesi biten ve yapımına hız verdiğimiz işin bedeli 150 milyon liradır. Ayvalık'ın su ihtiyacı için bugün temelini atmış olduğumuz maliyeti yaklaşık 4,5 milyon lira olan projeyle çözülmüş olacaktır."

Konuşmanın ardından temel atama töreni gerçekleşti.