Ayvalık'ta "Üniversiteler Arası Halk Oyunları Yarışması"

Ayvalık'ta "Üniversiteler Arası Halk Oyunları Yarışması"
Ayvalık'ta "Üniversiteler Arası Halk Oyunları Yarışması"
BALIKESİR (AA) - Ayvalık ilçesinde, 27 üniversitenin katılımıyla Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından "Üniversiteler Arası Halk...

BALIKESİR (AA) - Ayvalık ilçesinde, 27 üniversitenin katılımıyla Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından "Üniversiteler Arası Halk Oyunları Yarışması" yapıldı.

Ayvalık Açık Hava Tiyatrosu'ndaki etkinlikte konuşan federasyon temsilcisi Mehmet Zeki Baykal, halk oyunlarının bir ülkenin engin ve medeniyet birikiminin en güzel örneklerinden olduğunu belirtti.

Halk oyunlarında insanların el ele tutuştuğuna dikkati çeken Baykal, "Hiç şüphesiz ki bu kültürel değerlerimizin en temel özelliklerinden biri de birlik ve beraberliktir. Üniversite Sporları Federasyonu olarak bizler, bilim yuvası olan üniversitelerimizden kültürel değerlerimizi korumaya ve yaşatmanın yanı sıra gençlerimizin dostluk ve kardeşliklerini amaç edinmiş olmaktayız" dedi.

Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer ise "Bu mozaik Ayvalık'ı renklendirdi. İnşallah bu organizasyon Ayvalık'ta geleneksel hale gelir. Bu güzel kültürümüzün burada olması bizim için çok önemli" diye konuştu.

Etkinliğe, öğretim elemanları, daire amirleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.


  ETİKETLER:

  Türkiye

  ,

  Belediye

  ,

  Daire

  ,

  Bilim

  ,

  Hava

  ,

  Birlik